Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

• TIPY NA SKIALPOVÉ TÚRY

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Na skialpech na Kopu nad Baníkovskou ihlou v polovině prosince

Na skialpech na Kopu nad Baníkovskou ihlou v polovině prosince

Není žádným tajemstvím, že uprostřed pracovního týdne jsou hory až na malé výjimky úplně liduprázdné. Předpověď počasí slibovala na středu 16. prosince 2015 dokonalý den se slabým větrem a silným sluncem pro celou oblast Západních Tater. Nezbývalo, než sbalit skialp výbavu a brzo ráno vyrazit.Od zaparkovaného auta v ústí Žiarské doliny je to jenom kousek k souvislé sněhové pokrývce, a pět kilometrů po krásně vysněžené silnici uběhlo na chatu jako nic. Cestou se otevírají výhledy na svahy, které postupně nasvětluje ranní slunce. Chata byla brzkou ranní dobu zavřená, protože se v 8.30 h střídaly směny, pivo sice nebylo, ale usušit nebo zajít na WC se dalo. Bez motivačního piva musím pokračovat rovnou výše do doliny. Dokonce i stopu jsem si musel šlapat sám. Od Terasy je vše nádherně vysněžené.


Hrubá a Tri kopy, chata sa blíži. Presnejšie, ja sa blížim a teším sa na občerstvenie. Hrubá a Tri kopy, chata sa blíži. Presnejšie, ja sa blížim a teším sa na občerstvenie.

Spálená z Lúčneho sedla. Myslím, že je jasné, kam treba ísť cez víkendSpálená z Lúčneho sedla. Myslím, že je jasné, kam treba ísť cez víkend

Corpus delictiCorpus delicti


DALŚÍ FOTOGRAFIE: Fotogalerie Baníkovská Ihla

Žiarská dolina je momentálně v prosincových špičkových podmínkách, s větším než malým množstvím sněhu a do konce týdne s obrovským potenciálem zlyžovat něco jako první. Od Príslopu po Smutné sedlo je každý žlab sjízdný, nikde nejsou žádné stopy. Uhánějte tam, samé se to nepolyžuje. Hore zdar!

Žiarska dolina, Kopa nad Baníkovskou ihlou, 16.12. 2015, skialp od ivan.zila na Vimeo.

Autor videa a fotografií je Ivan Žila - horský vůdce UIAGM (ivan.zila@gmail.com) a odborný asistent Ústavu fyziológie JLF UK (Jeseniova lakárska fakulta v Martine), který se v různých pohořích pohybuje celoročně a velmi často.


17.12.2015, Ivan Žila


DiskuseKulda

Dobré video :) dobrá hudba :)

17. 12. 2015, 21:12:22

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

• NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ