Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

O TuleníPásy.cz

WEB O SKIALPINISMU, FREEERIDE, SPLITBOARDU, METODICE A LAVINÁCH

Palič při výstupu na Korjakskij – cepín ještě nebylo potřebaPalič při výstupu na 3456 m vysoký Korjakskij – cepín ještě nebylo potřeba

 

  • tradiční a závodní skialpinismus
  • freeride
  • telemark
  • splitboard
  • skialpinistické výpravy od netradičních evropských zemí až po dálný východ a severní Ameriku
  • metodika pohybu na sněhu
  • laviny, lavinová problematika
  • a mnoho dalšího

Další projekty: gunTAO

REDAKCE

Jan Pala alias

Jan Pala, šéfredaktor TuleniPasy.cz

honza(@)tulenipasy.cz

Jan Pala začal ve velké míře cestovat s lyžemi na nohou a batohu během doktorandského studia na MFF UK v Praze. Od té doby lyžoval v mnoha pohořích a zemích od severní Ameriky přes Evropu až po dálněvýchodní Kamčatku. Většinu skialpinistických výletů organizuje a vede, přičemž se na některých z nich podařily české prvosjezdy na lyžích. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh (Epocha, 2010) a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda (Epocha, 2007). Ze zimních i letních cest píše články a promítá na cestovatelských festivalech.

 

STÁLÍ SPOLUPRACOVNÍCI

 

Iva Sikulová (Filová)Iva Sikulová (Filová)

Iva Sikulová-Filová je vystudovaná geoložka a záchranářka. Iva je slovenská extrémní skialpinistka, která dosud sjela řadu hodnotných alpských sjezdů - jako první žena sjela Pallaviciniho kuloár s Grossglockneru v květrnu 2003. Dále sjela řadu výborných sjezdů – namátkou Shareck, kuloár Whymper, Monte Cristallo – Nord (Canale Staunies), atd. Kromě toho dobře pojezdila v Kyrgyzstánu. Je spoluautorkou knihy Hory a sníh (Jan Pala, Iva Filová a kol., Epocha 2010).

 

Karel SvobodaKarel Svoboda

Karel Svoboda je pražský advokát, který v nedávné době propadnul strmým sjezdům na lyžích. Společně s Martinenm Šťouračem založil Beton Ski Team, který se zaměřuje na nestandardní oblasti pro strmé sjezdy. V roce 2015 uskutečnili zřejmě celosvětově největší skialpinistickou cestu - One World Two Skis, kdy projeli s lyžemi po Hedvábné stezce z Balkánu do Střední Asie a nakonec vylezli na osmitisícovou Manaslu, kterou zlyžovali z výšky 7950 metrů.

 

Michal KuželaMichal Kužela

Michal Kužela je přerovský splitboardista, lezec a spoluzakladatel uskupení Proti větru. Nejraději se vyskytuje na horách v zimním období se splitboardem. Nebrání se ani různorodým lezeckým aktivitám. Kromě oblíbených Vysokých a Západních Tater si v únoru 2016 "střihnul" okružní splitboardový výlet po severním Japonsku.

 

Martin KulíšekMartin Kulíšek

Martin Kulíšek je moravský freerider a skialpinista, který (stejně jako jeho mladší bratr Jiří) rád lyžuje celoročně. V roce 2015 se stihnul oženit a jeho manželka ho všemožně podporuje ve sněhových aktivitách. Pro úplnost by se slušelo doplnit, že autor žije dlouhodobě v Norsku a s jeho duševním zdravím to není úplně v pořádku, protože při psaní článku začalo sněžit.

 

Joži MackováJoži Macková

Joží Macková je studentkou outdoorového oboru Adventure Performance and Coaching na univerzitě ve Skotsku. Již v útlém věku se věnovala lyžování, závodní cyklistice/skateboardingu a horolezectví. Vášeň pro hory a dobrodružství ji vydržela až do dospělosti a posledních pár let si zalíbila především skialpinismus a běhy v horách. V těchto dvou disciplínách se každoročně zúčastňuje národních i mezinárodních soutěží za podpory Dynafit CZ a SK.
01.01.2014,


Diskuse


Dobrý den. Organizuji adventní trhy na Božím Daru a chtěla jsem se zeptat zda nemáte zájem přijet s výstyvou, přednáškou, prezentací zimního sportovního vybavení, ukázkou zimních sportů.... nejsem extra sportovec tak mě napadají jen obecnosti. Trh je venku, v centru obce a součástí je výstava historických lyží, pokud bude nasněženo prezentace božídarského telemarkového teamu, segwaye na sněhu... a ráda bych ještě pestřejší program díky vám. Případně máte-li kontakt nebo tip na někoho dalšího. Za odpověď děkuji a přeji krásnou zimu. S pozdravem K.P.
31. 10. 2014, 11:14:27
We would like to introduce our company- ARARAT ADVENTURES, adventure travel company based in Eastern Turkey. We have been organizing ski, trekking and cultural tours around Eastern Turkey since 2005. Our knowledge, experience and well chosen staff make us one of the most reliable trekking agency in Eastern Turkey. We offer: - trekking & ski tours and ski tours on Mount Ararat, - trekking & ski tours and ski tours on Mount Suphan & Mount Artos, - trekking tours in Kackar Mountains, - trekking tours on Mount Damavand (the highest mountain in Iran), - cultural tours in Eastern Turkey (Van, Mardin, Diyarbakir, Hasankeyf, Erzurum, Palandoken, Kars & Ani, Dogubayazit, Iranian Border, Sanliurfa, Nemrut Dağı). We would like to offer you our cooperation, as we assume that your organization organize many ski tours. We assure you that we will provide excellent services to your clients. On our tours you can be sure of being led by professional and experienced guides. You are welcome to visit our website http://www.ararattrip.com to find detailed itineraries and useful information for anyone interested in travel to Eastern Turkey and climbing on Ararat. We appreciate your valuable time and attention, and we regret for any inconveniences caused upon receiving this email. Yours faithfully, Hazal Ak
30. 03. 2015, 18:26:31

Michal Šlachta

 

 

 

Vážení přátelé, kamarádi, skialpoví kolegové,

zima se blíží a při úvahách o skialpovém programu se nabízí možnost zařadit na úplný začátek sezóny skialpový happening na beskydské Lysé hoře.

V pátek 15. ledna 2016 se od 17 hodin uskuteční večerní skitouringový hobby závod pro širokou veřejnost

Dynafit SKIALP Vertical Race 2016.

Všechny  informace najdete na webu www.skialp-lysa.cz

Zvou a těší se na Vaši účast organizátoři akce

PhDr. Michal Šlachta                                  Ing. Pavel Žofka

slachta@post.cz zofin@rockart.cz

tel. 777 885 537                                          tel. 608 769 064

07. 11. 2015, 20:02:38

Hana Hošková

Ahoj, mám projekt, který se snaží nalézt nové způsoby jak si užít skialpnismus, touhle cestou bych o něm chtěla dát vědět lidem, které to zajímá a totiž - skialpinistům. Děkuji

https://www.hithit.com/cs/project/2037/medvidek-na-cestach

03. 02. 2016, 14:06:22

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze