Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Heliskiing se Selkirk Tangiers v bezedném kanadském prašanu

Heliskiing se Selkirk Tangiers v bezedném kanadském prašanu

Štěstí si nekoupíte, ale můžete si alespoň zalyžovat v jedné z nejlepších prašanových oblastí na světě. Město Revelstoke leží v údolí řeky Columbia River, která je hranicí dvou pohoří – Monashee Mountains a Selkirk Mountains, oblastí s akumulací sněhové pokrývky kolem 12 metrů za sezónu.Právě v Revelstoke je nejhustší koncentrace heliskiingových společností v Britské Kolumbii. Kvůli četnějším srážkám nemusíte mít štěstí na slunečný den. Těch je více v březnu a dubnu. Tyto měsíce jsou však vytíženější a je dobré si svůj den zarezervovat déle dopředu. Nemějte strach. I když se nevydaří počasí, guidi vám najdou parádní lyžování v lese, popřípadě na hranici lesa. O kvalitě sněhu snad ani netřeba mluvit.

2000 čtverečních kilometrů pro Selkirk Tangiers

Selkirk Tangiers operují na oblasti o 2000 kilometrech čtverečních, proto si každý sjezd užijete v nerozježděném prašanu. Součástí jedno či více denních balíčků je samozřejmě kompletní servis od snídaně a obědu, přes zapůjčení vybavení, až po nezbytné lavinové proškolení. Přístup všech zaměstanců je profesionální a více jak 30-ti letá tradice Selkirk Tangiers je znát.

Heliskiing with Selkirk Tangiers od kulda na Vimeo.

Great day of heliskiing with Selkirk Tangiers at Revelstoke, BC. You can't get every time perfect weather conditions in mountains. This day was heavy snowing but everybody enjoyed perfect and deep powder. We did lines in trees as well as in alpine. For sure that was the day to remember.

Vrtulník heliski společnosti Selkirk TangiersVrtulník heliski společnosti Selkirk Tangiers

Při rezervaci se berou v potaz vaše lyžařské zkušenosti a dovednosti. Správné zařazení do skupiny ovlivňuje nejen váš požitek z jízdy, ale i trpělivost ostatních členů skupiny. Není nic horšího, pokud máte pod sebou skvělé terény, ale musíte čekat na zbytek skupiny. Na druhou stranu, pokud vám nedělá problém projezdit v prašanu celý den, nebojte se zvolit obtížnost Intermediate / Expert. V běžně dostupném komerčním balíčku vás ježdění prudkých svahů s povinnými skoky nečeká. Na bezpečnost se klade velký důraz.

Výsadek z vrtulníku Selkirk TangiersVýsadek z vrtulníku Selkirk Tangiers

Společnost Selkirk Tangiers Heliskiing mohu vřele doporučit. Terénů mají spousty a udělají vše pro to, aby váš den, popř. pobyt, byl nezapomenutelný. Podívejte se na video, jaké terény připravili pro mě v lednu tohoto roku.

Jiří Kulíšek je moravský freerider, který lyžuje všude, kde se dá. Tuto zimu se rozhodl společně s přítelkyní prolyžovat v Revelstoke a jeho okolí.

08.03.2016, Jiří Kulíšek


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů