HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Zimní dovolená se blíží. Víte, kdy je nutné se připojistit na rizikové a extrémní sporty?

Zimní dovolená se blíží. Víte, kdy je nutné se připojistit na rizikové a extrémní sporty?

Jakmile napadne první sníh, mnozí vyráží do garáží a sklepů oprášit zimní výbavu, ať první lyžovačka dlouho nečeká. Pokud se i vy už nemůžete dočkat dovolené na horách, rozhodně byste ale kromě kvalitních lyží či snowboardu a pořádného oblečení, neměli zapomínat také na cestovní pojištění.Cestovní pojistka musí dobře ochránit nejen zdraví, ale i vaši peněženku. S touto myšlenkou k ní přistupujte. Pokud na cestovko zapomenete, nebo si ho sjednáte jen s minimálními limity, pak můžete ze své kapsy zaplatit stovky tisíc korun za léčení.

Jen s modrou kartičkou na sjezdovku nelezte.

Díky tomu, že jsme součástí Evropské unie, by se mohlo zdát, že nám do zahraničí stačí vyrazit s průkazem Evropského zdravotního pojištění. Pokud tak učiníte, budete mít nárok pouze na základní zdravotní péči. Například transport helikoptérou nebo hospitalizaci na soukromé klinice už zaplatíte ze svého.

Vydáváte-li se na zimní dovolenou za sportem, rozhodně nespoléhejte jen na modrou kartičku a kvalitní pojištění nepodceňujte. Jeho sjednání vám nezabere mnoho času, vyřídit si ho můžete i na internetu. Navíc cestovní pojištění online má své výhody, ušetří vám čas i peníze.

Jak se pojistit na zimní sporty?

Pokud plánujete dovolenou na horách, nezapomeňte se pojistit na zimní sporty. Je důležité zohlednit, zda se chystáte na dovolené jen lyžovat po vyznačených sjezdovkách, nebo zda byste rádi vyzkoušeli i trochu dobrodružnější jízdu mimo svah.

Klasické lyžování a jízda na snowboardu se obejdou bez extra příplatků, jakmile ale víte, že si nenecháte ujít jízdu na „u“ rampě, pak by součástí cestovka mělo být i pojištění rizikových sportů. Lyžování mimo vyznačené tratě je považováno dokonce za extrémní sporty, stejně tak jako skoky na lyžích nebo snowrafting. Pozor dejte na nepojistitelné sporty, těmi jsou například sjezd na sněžném skútru nebo sjezd na sportovních saních v koridorech.

Nejste-li si jisti, ptejte se, a to ať už na pobočce, e-mailem nebo telefonicky. Pojišťovně prozraďte své plány a nezatajujte žádné sporty.

Výluky, pojistné limity a připojištění

U pojištění se prvotně zajímejte o výluky, ať nejste v případě pojistné události nemile překvapeni. Dále se zaměřte na pojistné limity, a to:

  • u léčebných výloh,

  • u úrazového pojištění na trvalé následky a smrt,

  • u pojištění odpovědnosti,

  • u pojištění zavazadel.

Bojíte-li se o svou zimní výbavu, pak je vhodné zvážit i další připojištění, jako jsou například pojištění odcizení lyží či snowboardu nebo pojištění vztahující se na odcizení věcí ze střešního boxu na vozidle.


03.12.2018, Michal Bajer


Sem vložte diskusní příspěvek.