HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Profil autora: Jan Hocek

jan_hocek

Mé osobní www stránky:
www.hocek.cz

Na kolik se cítím:
Na 23,5

Oblíbené země:
Aljaška (kromě nádherné přírody a spousty zvířat mám tuto zemi rád, protože jsem tam potkal svoji ženu). Nový Zéland (kdysi můj druhý „zimní“ domov – byl jsem tam určitě víc, než desetkrát, dohromady na Zélandu strávil kolem dvou let a odhadem odřídil 50.000 km). Polynésie (úžasní lidé, žádné tropické nemoci, prostě pohoda). Na kterých místech se mi hodně líbilo Kromě výše zmíněných zemí mám rád Patagonii, Island a vůbec spíše chladnější a drsnější kraje, kde se tolik nepotím.

Cesta, které si nejvíce vážím:
Asi vůbec moje první cesta, kterou jsem uskutečnil po USA na podzim roku 1991 – byl jsem sám, jezdil jsem vlakem a spal jenom v tenkém spacáku pod širákem. Z této cesty mi utkvěla v paměti 4-denní túra po dně Grand Canyonu – tam bych se chtěl ještě někdy vrátit.

Nejdelší cesta:
Nevedu si přesné statistiky, ale asi to bylo 3 měsíce dlouhé putování po Polynésii a Novém Zélandu, kdy jsem navštívil Havajské ostrovy, Cookovy ostrovy, Samou, Francouzskou Polynésii a Fiji.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo:
Jako fotograf přírody a publicista cestuji za zajímavými záběry a zážitky, jako spolumajitel cestovní kanceláře občas jezdím také jako průvodce.

Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel:
Eskymo Welzl (tedy pokud alespoň 50% toho, co vypráví je pravda…) To, jak v jednom odstavci popisuje 2-letý „trekking“ přes Sibiř, prostě nemá konkurenci…

Cestovatelské Curriculum Vitae:
První velká cesta vedla do USA v r. 1991, následovalo putování po Polynésii a několik cest na Nový Zéland, v letech 1996-2000 jsem na cestách trávil i 200 dnů v roce, z toho většinu pod stanem. Kromě světových lokalit jsem navštívil i spoustu evropských zemí, z nichž několik jsem projel na kole. Mým oblíbeným způsobem cestování je mořský kajak – mám za sebou několik expedic na Novém Zélandu (např. obeplutí Velkého Bariérového ostrova či expedici na Steward Island), Austrálii, Aljašce (Prince William Sound), Patagonii, apod. Několik těchto seakajakářských výprav bylo komerčních – vedl jsem je jako vedoucí zájezdu.

Navštívené země:
Z evropských zemí procestovaných pěšky nebo na kole vybírám: Island, Irsko, Skotsko, Velkou Británii, Holandsko, Dánsko, Německo, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Francie - Korsika, Slovensko, Zakarpatská Ukrajina, Rumunsko. Ze světových lokalit byly tyto cesty: Východní Afrika, Kanada (Ontario - Skalisté hory – Vancouver – Alaska Highway – Yukon), Aljaška, Austrálie a Tasmánie, Nepál (měsíc dlouhý trek k Everestu), Východní Asie (Thajsko – Malajsie – Borneo – Singapur), Srí Lanka, Polynésie (Francouzská Polynésie, Havajské ostrovy, Cookovy ostrovy, Fiji, Samoa), Jižní Amerika (Venezuela – Peru – Chile – Argentina).

Největší cestovatelský sen:
Antarktida a Český les

Zvláštní záliby během cestování:
Cestuji pokud možno tak, abych co nejvíce používal vlastní nohy a ruce – pěšky, na kole, na lyžích, na mořském kajaku… Fotografování (krajina, příroda, lidé) představuje podstatnou část mé činnosti během cestování. Rád na cestách časně vstávám, někdy i kolem půlnoci, abych mohl být na vrcholcích kopců za úsvitu.

Oblíbená historka z cest:
Ať už se jedná o setkání s medvědy, focení horských koz nebo kajkování v bouři na Aljašce – doporučuji svou knihu „Nejhezčí túry světa“, která se historkami jen hemží!

Významné expedice a projekty:
Jako spolumajitel cestovní agentury Inspira se podílím na přípravě a vedení na míru připravených zájezdů a firemních kurzů. Více na www.inspira-travel.cz.

Autor:
Jsem autorem velkoformátové publikace “Nejhezčí túry světa“. Na téměř čtyřech stovkách velkých profesionálních fotografií můžete obdivovat pestrost a krásu nejzapadlejších koutů naší planety, které civilizace dosud nestačila zničit. Kromě autentických zážitků se dozvíte spoustu informací o přírodě, historii a místních zajímavostech. Pro ty, kteří by se chtěli nechat inspirovat k podobným cestám, nechybí ani praktické rady, mapy, výškové profily, či stručné popisy jednotlivých túr. Více na http://hocek.cz/publikace.php Své fotografie a články publikuji v předních českých časopisech, jsem autorem řady nástěnných kalendářů, zabývám se reklamní fotografií outdoorových výrobků, podílím se na tvorbě informačních brožur turistických regionů a organizuji motivační diashow pro školy, firmy i veřejnost. Seznam témat pro publikování článků a fotografií najdete na: http://hocek.cz/file/nabidky-temat-zahranici.doc

Články autora (1):
Poprvé s dětmi na skialpech – poradíme jak na toOblíbené příspěvky (0):


Sem vložte diskusní příspěvek.