Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Skialpinismus, splitboard, telemark, freeride

Chcete na skialpech na Šumavský Špičák? Neriskujte zbytečně!

Troll

Tak tohle mi nedá... Koukám dlouho nebyla žádná lavina, tak bylo třeba stvořit jiný článek s klíčovými slovy...

Po sjezdovkách chodím často a to jak v ČR tak v Rakousku. Mé první setkání s rolbařem v Rakousku začínalo pocity "A sakra, tak ted se budu muset nechat jebat od nějakého blba a ještě v němčině"... Jaké bylo mé PŘEKVAPENÍ, když jsem zjistil, že ten kluk vyskočil z vytopené rolby v tričku do hnusu, mlhy, jen proto, aby mě upozornil, že nahoře je ještě jedna rolba na laně. "Ahoj, jak ti to šlape? Dej bacha, je tam ještě jedna rolba, lano má ukotvené vpravo, jdi to hodně zleva". Koukal jsem na něj jak na zjevení mizící zpět do mlhy a rolby??? Cože??? On mi chtěl jen pomoci! Další setkání s RAKOUSKÝM rolbařem bylo, když nás na laně začal zavírat do nepříjemného terénu na kraj sjezdovky. Zastavím, říkám si moje chyba, blbý, jak z toho ven? Sakra, sakra... Rolbař zastavil, usmál se, otevřel okno a mávnul na nás ať sjezdovku přetraverzujeme. Asi minuta času, on s úsměvem pokračoval v práci, my ve výstupu. Proč to někde jde a u nás ne??? Pokaždé, když v Rakousku potkám rolbu, mám blbý pocit, že bude konflikt. Nikdy nebyl... V Čechách raději ani tu čelovku nerozsvěcím a uklidím se do tmy...

No a teď ještě vyjde takovýhle článek retro-Špičáku. Mazec... Loni jsme si koupili na dopoledne permici na Špičák a odpoledne na Velký Javor. Doporučuji, ale budete z úrovně služeb stejně smutní jako my...

Zkrátka v některých zemích zcela přirozeně i rolbař chápe, že rolbou jezdit může jen díky těm lidem, co tam přijedou pobýt, utratit peníze za jídlo, ubytování, ... A rádi se vratí a kolečka turismu se točí. U nás to nechápe ani vedoucí střediska služeb. Neměl by právě takový pán kopat třeba za to, aby se i u nás používaly žluté majáky u ukotvení lana rolby, jako je to běžné v Rakousku? Možná by to řešilo problém lépe než zákazy a učinilo část návštěvníků šťastnou, spokojenou a rádi by přijeli znova... (i když, na Špičák asi ne)

09. 01. 2018, 17:08:39

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze