Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

FREERIDE

Zimu co zimu jste nespokojení, že je málo sněhu, a i když je ho hodně, mohlo být ještě více, aby vydržel alespoň do srpna? Tak to jste tu správně. A pokud vám to nestačí, tak další dávku (nejen) freeridových článků naleznete na www.TuleniPasy.cz. Skialpinismus, freeride, telemark, splitboard, sněžnice, to vše je tam doma.

Vyberte si z nejnovějších článků níže:Jak si holka z Prahy po tréninku na Petříně vyrazila na závody freeride world qualifier v Andoře

Jak si holka z Prahy po tréninku na Petříně vyrazila na závody freeride world qualifier v Andoře

Lyžování mě bavilo už odmalička, tedy alespoň moji rodiče to tvrdí. Já si to nepamatuju, ale vzhledem k tomu, že mi neutkvělo žádné velké trauma (až na to, že jsem si musela počítat jízdy a nemohla čůrat do chvíle, kdy jsem se dostala průměrně pod 1 Kč za jízdu), mají asi pravdu.

Motivační heliski videa z poloostrova Kamčatka

Motivační heliski videa z poloostrova Kamčatka

Hledáte zajímavé místo na lyžování, snowboard, skialp a heliski? Ve švédském národním parku Abisko jste už byli, v Britské Kolumbii také, co tak poloostrov Kamčatka? Dálněvýchodní poloostrov nabízí vynikající terény, výborné sněhové podmínky až do pozdního jara, případně začátku léta, výborné ryby, na jaře probouzející se medvědy a řadu dalších kratochvílí.

Radost z volné jízdy aneb freeride krok za krokem

Radost z volné jízdy aneb freeride krok za krokem

Základní myšlenkou freeridu je jízda z kopce dolů bez vymezení tratě brankami. Cílem jezdce je projet svahem s ohledem na rozložení terénu a najít co nejhezčí linii sjezdu, ale hlavně si jízdu co nejvíc užít. Je vlastně jedno, jestli jedete na lyžích, snowboardu nebo na kole. Žádné branky a stopky, jen vy a terén.

Tipy na lehké freeridové terény: Engadin, Disentis a vrchol Bishornu

Tipy na lehké freeridové terény: Engadin, Disentis a vrchol Bishornu

Přinášíme pár ověřených tipů pro ty, kteří začínají pomalu, ale jistě okusovat krásu freeridu. Ve Švýcarsku jsou totiž krásná, vysoko položená místa, kam lze vyrazit za freeridem, i když jste začátečník.

Charmant Hiuchi je prašanové freeridové středisko s výhledem na Japonské moře

Charmant Hiuchi je prašanové freeridové středisko s výhledem na Japonské moře

Japonská lyžařská střediska jsou proslulá svými výbornými sněhovými podmínkami a hlavně prašanem. Světovou proslulost má hlavně Niseko na ostrově Hokkaido, ale neměly by se opomíjet ani střediska na jiných ostrovech. Jedním ze středisek, které při lyžování nabízí výhledy na Japonské moře je prašanové eldorádo Charmant Hiuchi.

Testování novinek K2 v Söldenu bylo předposlední listopadový týden 2016

Testování novinek K2 v Söldenu bylo předposlední listopadový týden 2016

V druhé polovině listopadu 2016 uspořádalo české zastoupení americké lyžařské firmy K2 dvoudenní testování v rakouském Söldenu. Od pondělního večer do středečního pozdního odpoledne byl program zaplněný jak večerními přednáškami, bootfitting workshopem, tak hlavně testováním jízdních vlastností různých lyží.