HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• TIPY NA SKIALPOVÉ TÚRY

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Skialpové provětrání z Kaprunu na Maiskogel (1750 m)

Skialpové provětrání z Kaprunu na Maiskogel (1750 m)

Lyžařské středisko Kaprun nabízí kromě sjezdovek i několik pěkných skialpových výletů po okolí. Pokud se vám nechce brázdit sjezdovky nebo už vypnuli lanovky a nejste ještě dostatečně unaveni, může být dobrým tréninkem před večeřít Maiskogel (1750 m).Hohe Tauern, Rakousko

Název anglicky: Skitour from Kaprun to Maiskogel (1750 m)

Základní trasa: Kaprun (768 m) - Maiskogel (1750 m) – Kaprun (768 m)

Vhodné i pro splitboard: ano

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 7 km

Vhodné měsíce: I, II, III, XII

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 1750 m

Celkové převýšení: 1000 m

Technická obtížnost sjezdu: S2

Hodnocení expozice sjezdu: E1

Orientace svahu: S, SV

Maximální sklon svahu: 50

Převažující sklon svahu: 30

Lavinové nebezpečí: ano

Potřebné vybavení:

skialpinistický nebo splitboardový komplet, lavinová trojice

Začátek skialpové trasy, vpravo Maiskogel, uprostřed KitzsteinhornZačátek skialpové trasy, vpravo Maiskogel, uprostřed Kitzsteinhorn

Výstupová trasa lesemVýstupová trasa lesem

Odbočka na GlocknerblickOdbočka na Glocknerblick

(Autor fotografií: Eliška Vondráčková)

Popis:

Na Maiskogelu je sice lyžařské středisko, skialpová trasa jde však zcela mimo ně. Pro ty, co rádi šlapou po sjezdovkách, je však vyhrazeno středeční odpoledne, kdy od 16 do 22 hodin jsou svahy přístupné pro skialpinisty (nezkoušela jsem, ale psali to tam na letácích). Můžete tak nabírat výškové metry závratnou rychlostí.

Cesta začíná v centru Kaprunu za kostelem. Pravděpodobnost, že narazíte na již na prošlapanou stopu je poměrně vysoká, neboť vrchol je poměrně oblíbenou skialpovou destinací pro místní. Ne, že by zde přímo proudily davy, ale jednotlivci se trousí v průběhu celého dne.

Odbočka na GlocknerblickOdbočka na Glocknerblick

Po překonání polí za kostelem, kdy po pravé straně můžeme vidět sjezdovky, uhýbá cesta do lesa. Na rozcestníku turistické značky volíme odbočku Maiskogel durch dem Wald. Skialpová trasa se s touto turistickou značkou v následujících metrech víceméně kryje. Serpentinami v lese s výhledy na Zell am See a kopce nad ním došlapeme až k restauraci Maiskogelalm. Zde nás čeká asi 20 kroků po sjezdovce k odbočce na chatu Glocknerblick. V tomto úseku pozor na protijedoucí freeridery.

Výstupová/sjezdová trasa pod MaiskogelalmVýstupová/sjezdová trasa pod Maiskogelalm

Maiskogel je už kousek před námiMaiskogel je už kousek před námi

Výhledy od chaty GlocknerblickVýhledy od chaty Glocknerblick

 

Od chaty Glocknerblick se můžeme pokochat výhledy, mimo jiné, na Gross Glockner, nejvyšší vrchol Rakouska. Od chaty se vydáváme dále vzhůru, dostáváme se nad pásmo lesa, míjíme odbočku k horní stanici lanovky, která končí pod vrcholem a stoupáme až na samotný vrchol Maiskogelu.

Poznámka pro zimomřivé – u horní stanice lanovky je vytápěné WC, které lze použít a případně se zde najíst a přiobléct. Když jsem tam byla já, vylezl chlap obsluhující lanovku. Lekla jsem se, že mi jde nadat, že využívám jejich WC a nemám zaplacený skipas, ale jen se ptal, jestli jsem si to ten den vyšlapala opravdu už podruhé (no jo, trénink musí být) a zval mě k nim na stanici na kafe – na skialpinisty jsou tu tedy zatím hodní.

Pohodový sjezdPohodový sjezd

Sjezd z Maiskogelu je možný kudykoliv. V lese najdeme několik průseků, případně si můžeme zakličkovat mezi stromy, anebo sjet i po některé ze sjezdovek.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Maiskogelalm, Glocknerblick a cokoliv v Kaprunu

Přístup na začátek: Salzburg - Bischofshofen - Kaprun

Orientační rozpis po dnech:

Kaprun (768 m) - Maiskogel (1750 m) – Kaprun (768 m)

Autor popisu: Eliška Vondráčková


28.11.2018,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

• NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ