HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

První lyžařská zastávka expedice One World Two Skis českého Beton Ski Teamu byla v Bosně

První lyžařská zastávka expedice One World Two Skis českého Beton Ski Teamu byla v Bosně

Dvojice extrémních lyžařů Martin Štourač a Karel Svoboda vyrazila na skialpinisticko-paraglidovou expedici One World Two Skis v polovině února 2015. Po kulturní návštěvě Chorvatska přijeli do Sarajeva, kde se měli v úmysu rozložovat před náročným mnohaměsíčním programem.V Sarajevu se Beton Ski Team potkal s freeridovým výletem CK Alpina do bosenských hor, a kromě aprés ski došlo také ke společnému lyžování. Počasí lyžování moc nepřálo, kdy se maximální viditelnost pohybovala kolem padesáti metrů. Přes špatnou viditelnost se dobře zajezdilo v mnoha zajímavých freeridových terénech na Jahorině. K dispozici byly volné strmé pláně, žlaby, různě zahuštěný lesní porost i skály. Stačilo si jen vybrat.


Příprava Beton Ski Teamu na lyžováníPříprava Beton Ski Teamu na lyžování

Nácvik pádových technik v praxi - freeridové oblasti JahorinyNácvik pádových technik v praxi - freeridové oblasti Jahoriny

Lehce strmé terény na JahoriněLehce strmé terény na Jahorině

 

 

 

 

 

 

 

 


Beton Ski Team dostál názvu svého uskupení – zatímco o den dříve byl sníh měkký a příjemný na lyžování, v den, kdy přijeli „betonáři“ se ze sněhu stal beton kombinovaný s těžkým sněhem. Prašan jsme hledali marně, neboť se úspěšně schoval.

Kdy vyrazit: Leden – březen, podle aktuálních sněhových podmínek i dříve nebo naopak později na jaře.
Cesta do Bosny a Hercegoviny: Se zájezdem CK Alpina nebo individuálně vlastním autem.
Ubytování: Řada ubytovacích možností na Jahorině i v Bjelašnici, pro poznání večerního a nočního života je i možnost spát přímo v Sarajevu.

Aby toho nebylo málo, byl to den plný pádů - postupně oba betonáři i já jsme hodili ukázkové tlamy. Napřed Karlovi vypnula spodní lyže, načež to na jedné neustál – zmizel dolů v mlze na zádech a hlavou napřed (odnesl to filtr na foťáku). Poté jsem o něco zachytil já a v různých vzdušných a sněhových kreacích jsem se pustil dole kopcem. Nakonec Martinovi nevyšel přejezd úzké sněhové rampy a pustil to ze skal přímo dolů.


Martin Štourač valí dole kopcom - JahorinaMartin Štourač valí dole kopcom - Jahorina

Další zajímavý jahorinský terénDalší zajímavý jahorinský terén

Karel na volné plániKarel na volné pláni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pojezdilo se do čtyř hodin odpoledne, načež následovalo aprés ski. „Sníh většinou dost mokrý a těžký, takže o zajímavé pádové kreace nebyla nouze. V zajímavých kreacích se pak pokračovalo v jedné kuče u lanovky – balkánský turbofolk a „apre-ski“ tancovačka v přezkáčích, jak má být,“ říká Martin Štourač.


Lyže vypla, Karel letí...Lyže vypla, Karel letí...

Karle stůj, kdo tě bude hledat v té husté mlze - JahorinaKarle stůj, kdo tě bude hledat v té husté mlze - Jahorina

Ještě najít druhou lyži - freeride na JahoriněJeště najít druhou lyži - freeride na Jahorině

 

 

 

 

 

 

 


Průběh expedice budete moci sledovat na blogu Beton Ski teamu a na sociálních sítích Facebook a Instragram pod #SkiToCloud. A také na webech hedvabnastezka.cz, tulenipasy.cz, v České televizi, na Rádiu Beat a v časopise Snow. One World, Two Skis se mohlo uskutečnit díky sponzorům: Hanibal, Boatpark, GoalZero, Microsoft, Panasonic, Direct Alpine a dalších.


Dolů do mlhy - Karel SvobodaDolů do mlhy - Karel Svoboda

Odtud startovaly sjezdové disciplíny žen na ZOH Sarajevo 2004 - teď tu startuje Beton Ski TeamOdtud startovaly sjezdové disciplíny žen na ZOH Sarajevo 1984 - teď tu startuje Beton Ski Team

Začátek aprés ski na JahoriněZačátek aprés ski na Jahorině

 

 

 

 

 

 

 

 


Představení unikátní akce Beton Ski Teamu: One World Two Skis - expedice Beton Ski Team podél Hedvábné stezky.

Pokračování aprés ski na JahoriněPokračování aprés ski na Jahorině

Další fotografie: FOTOGALERIE BETON SKI TEAM NA JAHORINĚ >>


04.03.2015, Jan Pala


DiskuseHanz
- jen nepsat ten článek hned po aprés ski..- bo (odsud startovaly sjezdové disciplíny žen na ZOH Sarajevo 2004) - je asi hned jasné..- že se někdo o "pár" let sekl - Jinak pěkné polyžování
04. 03. 2015, 09:48:51

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

• NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ