Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Přilba pro lyžování a lezení - recenze Julbo Freetourer

Přilba pro lyžování a lezení - recenze Julbo Freetourer

Freetourer je první přilba firmy Julbo určená komplexně pro zimní aktivity, je totiž certifikována jak pro skialpinismus s lyžováním, tak pro lezení. Jak to všechno zvládá?Údaje výrobce:

Materiál:EPS s polykarbonátovým svrškem 0,3 mm
Hmotnost: 300 až 420 g
Dostupné velikosti: 56/58, 58/60 a 60/62 cm
Infocena: 2999 Kč
Dodává: Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz/freetourer

 

Pro pohybově vydatné aktivity má, na rozdíl od klasických lyžařských přileb, ve svrchní a přední části řadu větracích otvorů, aby nedocházelo k přehřívání hlavy při rychlém výstupu. S tím souvisí i další vychytávka – oddělitelné kryty uší, které je možné pro výstup nebo aktivity v jarním období snadno oddělat. Oproti klasické lyžařské přilbě má Freetourer také vnější úchyty pro připevnění čelovky. Nastavení velikosti přilby je pomocí kolečka v týlu – je snadné, ať už je přilba na „holé“ hlavě nebo na tenké čepici.

 

Přilba Julbo Freetourer v kombinaci s větracími brýlemi Julbo AirfluxPřilba Julbo Freetourer v kombinaci s větracími brýlemi Julbo Airflux

V přední části přilby Julbo Freetourer jsou rozšiřující se větrací otvoryV přední části přilby Julbo Freetourer jsou rozšiřující se větrací otvory

Zadní úchyty přo čelovku nebo brýle u Julbo FreetourerZadní úchyty přo čelovku nebo brýle u Julbo Freetourer

 

 

Helma pro lyže a lyžování

Freetourer je první přilba firmy Julbo určená komplexně pro zimní aktivity, neboť je certifikována jak pro skialpinismus s lyžováním, tak pro lezení. Pro pohybově vydatné aktivity má, na rozdíl od klasických lyžařských přileb, ve svrchní a přední části řadu větracích otvorů tak, aby nedocházelo k přehřívání hlavy při rychlém výstupu.

Nová pravidla

Firma Julbo předběhla helmou Freetourer dobu v roce 2016, neboť 2. ledna 2017 vydala ISMF (International Ski mountaineering Federation) nová pravidla pro účast na skialpinistických závodech. Mezi těmito pravidly se objevil i požadavek na dvojitou certifikaci přilby pro závodní skialpinismus. Ta teď musí splňovat ochranu proti padajícím předmětům – tedy je to lezecká přilba podle EN12492, a zároveň musí splňovat parametry ochrany pro lyžování a snowboard - EN1077.

Ventilace

Přilba Julbo Freetourer je určená pro jakékoliv zimní aktivity a nabízí menší záměny podle aktuálních podmínek. Kromě řady větracích otvorů je to i vychytávka – oddělitelné kryty uší, které je možné pro výstup, nebo aktivity v jarním období, snadno oddělat a schovat do batohu. Větrací otvory pokrývají asymetricky horní část přilby, přičemž jednotlivé větrací otvory mají zužující se kapkovitý tvar. Další tři zvětšující se větrací otvory jsou umístěny mimoosově v čele přilby.

 

Větrací otvory u Julbo Freetourer jsou nejširší v přední částiVětrací otvory u Julbo Freetourer jsou nejširší v přední části

 

Uchycení čelovky

Oproti klasické lyžařské přilbě má Freetourer také vnější úchyty pro připevnění čelovky, neboť na túry se často vyráží při svitu čelovek. Úchyty jsou čtyři a podle typu čelovky je možné použít pouze dva přední, nebo všechny čtyři. Dva zadní úchyty jsou ovšem určeny hlavně pro přichycení lyžařských brýlí. Pro horní okraj lyžařských brýli je v čelní části přilby menší vybrání tak, aby brýle co nejlépe zapadly. Přilbu Freetourer jsme měli k vyzkoušení v kombinaci s další horkou novinkou – „větracími“ lyžařskými brýlemi Julbo Airflux. Přilba tvořila s brýlemi kompaktní komplet, v němž mezera mezi brýlemi a přilbou byla i díky vybrání v přilbě minimální.

 

Přilba Julbo Freetourer má čtyři úchyty pro čelovkuPřilba Julbo Freetourer má čtyři úchyty pro čelovku

 

Nastavení

Přilba je nastavitelná v adekvátním velikostním rozsahu kolečkem v týlové  části, což je snadné, ať už je přilba na „holé“ hlavě nebo na tenké čepici. Vnitřní polstrování je kombinované s plným povrchem a síťovinou pro snadnější odvod potu. Při praktickém vyzkoušení nedosáhla intenzita pohybu ve spojení s povětrnostními podmínkami takových hodnot, aby došlo k většímu propocení hlavy, takže úroveň odvodu potu nebyla úplně vyzkoušena.

 

Vnitřní polstrování přilby Julbo FreetourerVnitřní polstrování přilby Julbo Freetourer

Výstupy popruhů ze skořepiny přilby Julbo FreetourerVýstupy popruhů ze skořepiny přilby Julbo Freetourer

Nastavování velikosti přilby pomocí kolečka na krkuNastavování velikosti přilby pomocí kolečka na krku

 

Barvy

Přilbu Julbo Freetourer jsme měli k vyzkoušení v černé barvě, což na první pohled není pro pozdně jarní slunečný skialp ideální barvy. Pro ty, kterým černá nevyhovuje, je Freetourer ještě v pestrobarevné kombinaci s hlavní barvou modrou a vedlejšími oranžovou na doplňky a černou na polstrování společně s kryty uší.

Zaujalo mě:
  • Nízká hmotnost
  • Odvětrávání
  • Snadné připevnění čelovky
  • Oddělitelné kryty uší

 


Další informace:

Julbo

Rodinná firma Julbo udržuje svou dlouholetou tradici, ctí budované hodnoty a zakládá si na vývoji a výrobě stále dokonalejších produktů. Julbo je synonymem pro kvalitu a neustálý rozvoj. Díky přímému kontaktu s horami mají designéři a vývojáři bohaté praktické zkušenosti, které mohou obratem vkládat do svých výrobků. Pod značkou Julbo najdete sluneční, vysokohorské a lyžařské brýle i lyžařské helmy.


06.01.2017,


DiskuseDeny

Ahoj zkoušel už někdo Z vás vnitřní sjezdovku v Praze? můžete mi říct na jakém principu to funguje?

10. 10. 2017, 19:57:36

Jirka

Já tam byl, a je to takový nakolněný pás, který jezdí pořád dokola, je to v podstatě jako běžící pás

11. 10. 2017, 13:01:56

Martin

Kde to je v Praze? to musím vyzkoušet

12. 10. 2017, 11:28:51

Jirka

Najdete to na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha 9, kdyžtak mrkněte na stránky freestylekolbenka.cz

15. 10. 2017, 13:19:19

SvetOutdooru.cz

Upozorňujeme čtenáře na tuto podvodnou diskuzi, kterou sem uměle vkládá freestylekolbenka.cz.

Ve skutečnosti stále stejný člověk spamuje diskusní fóra a nejprve vloží jakoby dotaz, na který si později pod jiným jménem sám odpoví.

Následně ještě pod jinýmy slovy vychrlí další chválu. Trapné, průhledné, díky stejným používaným IP adresám i snadno průkazné.

Loni jsme takové diskuse mazali, letos je tady necháme, aby si každý mohl udělat obrázek sám.

Redakce SvetOutdooru.cz

24. 10. 2017, 22:33:23

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze