1. Pekelný kilometr 2015 na sjezdovce Peklák v České Třebové

Těžko popsat podmínky běžeckého závodu do sjezdovky na Peklák v České Třebové ve středu 1. dubna 2015. Opravdu aprílové počasí, déšť, silný vítr, krupobití a silné sněžení doprovázelo při prvním běžeckém závodě do vrchu v rámci seriálu Pekelný kilometr 2015.

Běh do sjezdovky dokonale prověřily velmi těžké podmínky podkladu, na kterém se běželo. Bahno střídal sníh a velmi záleželo na technice běhu a botách k tomu zvolených. Trať byla dlouhá jeden kilometr při převýšení asi 125 metrů. Na závody jsme měli nové trailové boty Trackfinder od Helly Hansenu a tyto podmínky zvládli na výbornou. Velmi dobrý záběr, vynikající hmotnost a velmi dobře drží na noze. David Novák doběhl celkově na čtvrtém místě s časem 6 : 01 min (mezi dorostenci třetí) a Petr Novák celkově na šestém místě s časem 6 : 16 min (mezi muži kategorie B 40-49 let na druhém místě).

Dohromady startovalo téměř devadesát běžců a běžkyň od mladších sedmi let (trať 100 m) přes dětské kategorie (trať 250 m a 500 m) až po dorostence a dospělé (trať 1 km). Nejstarší účastníci byli v kategorii mužů 60-69 let a žen nad 55 let

Propozice a výsledky:

Podpora Petra a Davida Nováka: Hipoxico.cz, Namche.cz, SkiTrab.cz, Sapa LPJ, Miloš Homolka, HellyHansen.cz.