HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nejnovější

RECENZE: Pinguin Ridge 28 a 40 – zimní batohy
Vybavení a metodika

Ahoj Marku, jedná se o zimní batoh, takže se déšť úplně neočekává a pro případ nějaké spršky je batoh vybaven pláštěnkou. Výdrž zipů je až neskutečná. 40l variantu jsem nacpal věcmi do Tater, musel jsem jej zakleknout pro zapnutí a modlil se, aby neprdly švy nebo zip sám o sobě. Vše vydrželo jak má a není s tím problém. Ještě jsem neviděl rozpadlý YKK zip.

Snad jsem pomohl při rozhodování,
Jakub

Ahoj,
značku Pinguin mám velmi rád , mám od nich stan, spacák i krosnu. Je to česká značka s kvalitním vybavením za rozumnou cenu. V současnosti řeším nákup nového batohu 32-45l. U inovované řady Ridge jsem rozpačitý z řešení vstupu do hlavních komor pomocí zipu. Zip je fajn dokud přes něj neteče, dokud nezamrzne nebo dokud se nerozpadne jezdec. Já obecně zip vnímám jako jedno ze slabších míst na batohu z hlediska životnosti a ochrany proti vlivům počasí, a proto jsem rozpačitý z toho, když je pomocí něj řešen hlavní vstup do batohu. Kdyby byl hlavní zip chráněn légou bylo by to o krapet lepší. Chápu jaký benefit to přináši kvůli pokladání do sněhu, ale nevyvažuje to u mě případné rizika. Rád se ale nechám přesvědčit o opaku, zkušenosti jsou různé a možná to vidím zbytečně dramaticky.

Zdravím a díky za vaši práci, Svět outdooru čtu velmi rád.

Marek

Videorecenze skialpinistického vázání G3 ION

[…] V roce 2014 G3 představila úplně nové vázání G3 ION, u něhož je při pohledu z velké dálky špička i pata podobná Dynafitu. Např. pata je symetricky otočná se třemi polohami na výstup, a poprvé je u „techového“ vázání na doraz na botu, neboť pružina zajišťuje předozadní posuv paty při sjezdu v závislosti na prohnutí lyže. G3 ION je asi nejvíce porovnatelné s klasikou od Dynafitu a je na uživatelovi, zda upřednostní ověřené řešení od Dynafitu, a nebo krásný design a některé vychytávky G3 ION. Ani s jedním z těchto vázání neudělá chybu – videorecenze G3 ION. […]

Vázání jsem používal tuto sezónu v různých podmínkách, od prašanu po led. Vše bez problémů, až na zamrzlou brzdu. Tento problém nastal pouze jednou, v jarních podmínkách v Tatrách, kdy po výstupu v mokrém sněhu a následně ve stínu přimrzla brzda k vázání a při sjezdu tak nemohla plnit svou funkci. Nepomohlo ani násilí, rozmrzla až na chatě.
Vázání i spolehlivě vypíná v situacích kdy má, mě třeba na Pustevnách, kde jsem nechal lyži pod spadlým stromem (vypínací síla 12, váha jezdce 100kg). Samovolné vypnutí nenastalo, podotýkám, že na sjezd špici nedotahuji.
Zarážka pro nástup do vázání je pro mě super, jedná se můj první pin-tech. Odlehčení proti Marker Duke neskutečné. :)

Nejdiskutovanější