Redakce

Jan Pala
šéfredaktor TuleniPasy.cz

Lyžoval v mnoha pohořích a zemích od Severní Ameriky přes Evropu, střední Asii až po Kamčatku a Japonsko. Ve svém volném čase se zajímá hlavně skialpinismus z metodického pohledu a lavinovou prevenci. Na Pelikánových seminářích věnovaných horské medicíně se věnuje problematice skialpinismu a lavin. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh (2010) a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda (2007).

Otec myšlenky Skialptonu Vojtěch Watt Dvořák.
Vojtěch Dvořák
šéf testovacího týmu, horský vůdce UIAGM

Vojta je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy, autor nekonečného komiksu Wattovo okénko a lezecké metodiky v časopisu Montana. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Jakub Larysz, šéfredaktor časopisu Svět outdooru.
Jakub Larysz
šéfredaktor časopisu Svět outdooru

Svou vášeň pro lezení a pohyb v horách objevil při studiu Informatiky a výpočetní techniky na VŠB-TU Ostrava. Skalky, Tatry, Alpy. Vše, co se mu tyčilo nad hlavou, chtěl zlézat. Časem zjistil, že tahat s sebou prkno za kamarády na skialpech, není úplně efektivní a přesedlal na skialpy. V listopadu 2014 vyměnil evropský kontinent za tříletou zkušenost na Novém Zélandu, kde zdokonaloval své lyžařské dovednosti v nelehkých novozélandských podmínkách. Do rodných Beskyd se vrátil v listopadu 2018, odkud nyní vede časopis Svět outdooru a podniká skialpové a lezecké výpady po Evropě.

Natálie Kohoutková
redaktorka

Natálie miluje cestování a hory - v létě i v zimě. Jako rodačka z Krkonoš měla k zimním sportům vždycky blízko - oblíbila si běžky, snowboard a sněžnice. Nyní se učí objevovat krásy zimních hor na skialpech.

Martin Slezáček
tester

Jeho horské zážitky nastartoval Hoher Dachstein v patnácti letech. Pak už se to vezlo… Großglockner, Matterhorn, Mont Blanc a další. Velmi rád také tráví svůj čas s rodinou na ferratách po celé Evropě. Respekt k přírodě se snaží šířit i v rámci svého povolání, pozice ředitele základní a střední školy k tomu vyloženě vybízí. To, jak měnit svět k lepšímu, totiž musíme učit už ty nejmladší z nás.

Spolupracovníci redakce

Redakce

TuleniPasy.cz je web pro všechny milovníky skialpinismu, freeridu a dalších zimních aktivit ve volném terénu. Pyšní se rozsáhlým katalogem skialpinistických túr u nás po celém světě. Přináší rady a tipy o vybavení, metodice a bezpečném pohybu v zimních horách, rozhovory s inspirativními osobnostmi a aktuality o skialpinistických akcích a závodech. Záležet si dáváme na kvalitních nezávislých recenzích skialpinistického vybavení.

Dita Podhadská

záchranářka, lektorka první pomoci a milovnice hor. Po horách se toulám nejraději s lyžema na nohou nebo v létě s batohem na zádech. Ve volných chvílích vymýšlím, jak posouvat výuku outdoorové první pomoci.

Anička Palová
Anička Palová

Na skialpech jsem začala jezdit v lednu 2020, když mi bylo jedenáct let. Sjezdy mě baví vždy, ale výstupy jsou někdy náročné.

Klára Rampírová

Klára se intenzivně věnuje všem možným aktivitám v horách a přírodě po celý rok. Zimu tráví nejraději na skialpech, zatímco od jara do podzimu po horách chodí nebo jezdí na kole. Kromě toho se úspěšné účastní různých trailových závodů. Více v rozhovoru: https://www.tulenipasy.cz/girls-on-skis-klara-rampirova-zacinala-jsem-na-dlouhych-rovnych-lyzich-a-ve-snerovacich-skeletech/

Lída Růžičková
Lída Růžičková

Studentka gymnázia, skautská vedoucí a nadšená kytaristka, která s končící pubertou vzala na milost i různé sportovní aktivity.

Lucie Hřivnová

Poprvé stála na skialpech v polovině prosince 2017, když si na Setkání skialpinistů 2017 s sebou přivezla své oblíbené mlhavé počasí. První výstup těsně před setměním a následný sjezd bez čelovky zpátky na chatu ji natolik zaujal, že od té doby vyhledává další zajímavá místa, na nichž kromě mlhavých výhledů ráda trénuje různé pádové techniky na lyžích.

Lukáš Komenda

Z kopce krájí, ve sněhu se válí. V noci paří, ráno hrany ostří jako každý správný lyžec.

Ondřej Brůha
Ondřej Brůha

Od mala lezu, lyžuji a chodím po horách. Od mala mě také zajímá fyzika a věda obecně. Rád přemýšlím nad různými fyzikálními problémy a jeden z těchto problémů je i fyzika sněhových lavin. Když jsem ve škole dostal za úkol zpracovat projekt na jakoukoli fyzikální problematiky, tak laviny byly jednoznačným výběrem. Krom toho, že jsem nadšený fyzik, tak jsem i horský průvodce a instruktor lezení a skialpinismu. A snažil jsem se tedy dát přesah čisté školní fyzice i do oblasti, které se věnuji ve volném čase.

Marie Zelená na Hore-dole Derešom.
Marie Zelená

Pochází z Uherského Brodu, vystudovala Design a Kulturní dějiny, ale skutečně se našla až v malebných Beskydech a ne zas tak vzdálených Tatrách, kde se nejčastěji, především závodně, věnuje horským ultramaratonům, skyrunningu, skialpinismu nebo také lezení.