Redakce

Jan Pala
šéfredaktor TuleniPasy.cz

Lyžoval v mnoha pohořích a zemích od Severní Ameriky přes Evropu, střední Asii až po Kamčatku a Japonsko. Ve svém volném čase se zajímá hlavně skialpinismus z metodického pohledu a lavinovou prevenci. Na Pelikánových seminářích věnovaných horské medicíně se věnuje problematice skialpinismu a lavin. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh (2010) a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda (2007).

Otec myšlenky Skialptonu Vojtěch Watt Dvořák.
Vojtěch Dvořák
šéf testovacího týmu, horský vůdce UIAGM

Vojta je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy, autor nekonečného komiksu Wattovo okénko a lezecké metodiky v časopisu Montana. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Natálie Kohoutková
redaktorka

Natálie miluje cestování a hory - v létě i v zimě. Jako rodačka z Krkonoš měla k zimním sportům vždycky blízko - oblíbila si běžky, snowboard a sněžnice. Nyní se učí objevovat krásy zimních hor na skialpech.

Martin Slezáček
tester

Jeho horské zážitky nastartoval Hoher Dachstein v patnácti letech. Pak už se to vezlo… Großglockner, Matterhorn, Mont Blanc a další. Velmi rád také tráví svůj čas s rodinou na ferratách po celé Evropě. Respekt k přírodě se snaží šířit i v rámci svého povolání, pozice ředitele základní a střední školy k tomu vyloženě vybízí. To, jak měnit svět k lepšímu, totiž musíme učit už ty nejmladší z nás.

Spolupracovníci redakce

Johana Macková

Hory - obzvláště ty zimní - mi přirostly k srdci už v dětství a můj život je s nimi úzce spojený. Posledních 15 let se věnuji skialpinismu a z toho 7 let závodně. Ná svém kontě mám mnoho účastí na českých i mezinárodních soutěžích, kde občas cinkly i nějaké ty medaile. Osobně závody však beru hlavně jako místo setkávání se přáteli, společných zážitků a překonáváním svých limitů. Skialpinismus pro mě představuje jednak absolutní volnost pohybu v zimních horách, ale také i svobodu myšlení, klid, vděčnost a pokoru.

v hustém sněžení je lepší přes bundu Northfinder SOLISKO použít ještě nepromokavou vrstvu
Jan Kalkus

Neustálé volejbalové tréninky v dětství víc a víc doplňoval o různé venkovní sporty až nakonec se studiem na VŠ definitivně vyměnil halu za „outdoorové hřiště“. I když ví, že nebude nikdy v ničem nejlepší, dělá nejradši od každého trochu – běh, lezení, skialpy, kolo…Hlavně když je to venku a pokud možno v horách. S Krkonošemi doslova za domem to jde naštěstí napůl samo. Momentálně ho běh dokonce živí. Tedy ne ten jeho, ale ostatních běžců – má totiž na starosti pořádání běžeckých závodů: Krosového poháru a Třeboňského maratonu.

Libby Moravcová
Libby Moravcová

Instruktorka lyžování a snowboardingu milující také enduro bike, kterému se teď věnuje nejvíce. Vystudovala IT, protože jí baví, jak se rychle mění práce s novými technologiemi. Většinu času věnuje cestování hlavně v destinacích, kde se dá provozovat nějaký sport. Od lezení, ferrat, enduro bike až po lyžování, snowboarding, skialp nebo divokou vodu. Nejvíce ji asi zaujalo lyžování v Gruzii nebo endurko v jižní Číně.

Lída Růžičková
Lída Růžičková

Studentka gymnázia, skautská vedoucí a nadšená kytaristka, která s končící pubertou vzala na milost i různé sportovní aktivity.

Ondřej Brůha
Ondřej Brůha

Od mala lezu, lyžuji a chodím po horách. Od mala mě také zajímá fyzika a věda obecně. Rád přemýšlím nad různými fyzikálními problémy a jeden z těchto problémů je i fyzika sněhových lavin. Když jsem ve škole dostal za úkol zpracovat projekt na jakoukoli fyzikální problematiky, tak laviny byly jednoznačným výběrem. Krom toho, že jsem nadšený fyzik, tak jsem i horský průvodce a instruktor lezení a skialpinismu. A snažil jsem se tedy dát přesah čisté školní fyzice i do oblasti, které se věnuji ve volném čase.

Richard Majeřík

Nejraději se pohybuji na horách v zimě s lyžemi na nohou. Přitom se mi přihodila řada příhod veselých i nebezpečných.

Marie Zelená na Hore-dole Derešom.
Marie Zelená

Pochází z Uherského Brodu, vystudovala Design a Kulturní dějiny, ale skutečně se našla až v malebných Beskydech a ne zas tak vzdálených Tatrách, kde se nejčastěji, především závodně, věnuje horským ultramaratonům, skyrunningu, skialpinismu nebo také lezení.