14. ročník skialpinistických závodů O dřevěného Krakonoše v režii reprezentantů

Další závod Českého pohár ve skialpinismu – O dřevěného Krakonoše – se uskutečnil na náročných tratích v Rokytnici nad Jizerou v sobotu 7. března 2015. Pořadatelé z horolezeckého oddílu Alpin Club Rokytnice nad Jizerou (ČHS 419) připravili tři náročné tratě, na něž se postupně vydalo několik desítek mužů a žen v sedmi kategoriích.

Pořadatelé HO Alpin Club Rokytnice nad Jizerou připravili velmi dobré mapy včetně 3D zobrazení – dostupné jsou na Mapy závodu O dřevěného Krakonoše

Jednotlivé tratě měly tyto parametry:

• Trať A pro kategorie Muži a Veteráni – červená startovní čísla, délka tratě A  20,6 km a převýšení 1701 m
  • Trať B pro kategorie Ženy a Junioři – bílá startovní čísla, délka tratě B 19,6 km a převýšení 1475 m
  • Trať C pro kategorie Juniorky, Kadeti, Kadetky, Open muži, Open ženy – modrá startovní čísla, délka tratě C 15,1 km a převýšení 1282 m

Hned od startu se běželo úplně na plno, a na trati byly opravdu pěkné souboje. Například ve veteránech kde bojoval Petr Novák se Zdeňkem Křížem a Janem Pochobratským. Nakonec se největším bojovníkem ukázal Petr, který na posledním kopci nastoupil a utekl oběma soupeřům. V mužské kategorii vyhrál opět suverénně Michal Štantejský za ním byl Honza Hepnar a třetí Miroslav Duch. Radoslav Groh, který byl většinu závodu na druhém místě, musel bohužel odstoupit kvůli zlomené lyži. Stejně tak zlomila lyži jedna z žen. Mezi dvěma kadety byl David Novák opět suverénní, v celkovém hodnocení trati C za ním zaostal druhý Jirka Procházka (XTR Team) v kategorii muži open o téměř dvacet minut. Některé sjezdy byly velmi náročné a například v závěrečném sjezdu na trati A řada účastníků popadala.

3. Lucie Luštincová (LUSTI Skialp Team) 2:38:02 h

Podpora závodníků Davida Nováka a Petra Nováka: Hipoxico.cz , Namche.cz, SkiTrab.cz, Sapa LPJ, Miloš Homolka, HellyHansen.cz.