16. ročník skialpinistických závodů O Dřevěného Krakonoše pro Štantejského a Mackovou

16. ročník skialpinistických závodů O Dřevěného Krakonoše pro Štantejského a Mackovou

V sobotu 4. března 2017 se uskutečnil v Rokytnici nad Jizerou 16. ročník skialpinistického závodu O Dřevěného Krakonoše zařazeného do Českého poháru ve skialpinismu. Počasí opět vyšlo na výbornou – sluníčko nás vítalo už dole na parkovišti.

Fotogalerie O Dřevěného Krakonoše 2017 >>

Na parkovišti jsme sbalili všechny potřebné závodní i pozávdní věci a vyrazili na lyžích nahoru směrem k zázemí celého závodu, které se nachází u přízemí restaurace Černý potok naproti dolní stanice lanové dráhy na Lysou horu. Zde můžete najít stany na převléknutí a odložení batohů, občerstvení, sociální zařízení, půjčovnu skialpů od Alpsportu i teplo v horním patře restaurace. Nutno však říct, že v posledních třech letech byl Krakonoš hodný a vždycky nadělil krásné slunečné počasí a parádní jarní skialp lyžovačku.

Tento závod má mnoholetou tradici a dovolím si tvrdit, že je jedním z nejhezčích, který se u nás vůbec pořádá. Oblíbenost závodu O Dřevěného Krakonoše také potvrzuje největší počet účastníků z celého Českého poháru.  Letos se na startu sešlo přes 80 závodníků a závodilo se na třech tratích různé vzdálenosti.

Úvodní smťácký kopec na rozdýchání

Všechny kategorie čekal úvodní smrťácký kopec po sjezdovce na Lysu horu a následný sjezd po sjezdovce a výšlap ke Dvoračkám. Další sjezd byl tentokrát volným terénem mezi stromky a přes potoky do údolíčka, kde se trať C (Kadeti, Kadetky, Juniorky a ženy open) oddělila a účastníci se vydali vstříc poslednímu výšlapu na Lysou horu. Trasa B a A pak pokračovala dalším sjezdem a parádním výšlapem zik-zaky na Vlčí hřebínek. Na Vlčím hřebínku se závodníci z trati B – Ženy, Veteránky, Junioři a Muži open  – vrhli střemhlav dolů lesem pod poslední kopec na Lysou horu.

Na Královské trati ještě jeden kopec na Vlčí hřeben

Královská trať – Muži a Veteráni – si dali ještě jeden kopec na Vlčí hřeben a pak po stejné trati jako Béčka. Myslím, že by se všichni zúčastnění shodli, že poslední výšlap po sjezdovce byl opravdu těžký. Bylo to vidět na grimasách v tvářích závodníků, když se ale kopec překlopil směrem dolů, najednou se objevily úsměvy. Všichni už jsme věděli, že už jenom zapnout lyže a z kopce dolů do cíle.

Pak už jenom odpočinek s gulášem a pivem na terase zalité sluníčkem, a konečné vyhlášení výsledků. Organizátoři byli letos opravdu štědří a mimo krásných věcných cen udělili také finanční odměny v hlavní kategorii mužů a žen. Avšak nejhodnotnější výhrou byly trofeje malého dřevěného Krakonoše pro vítěze všech kategorií a krásné ručně vyráběné medaile pro všechny na pódiu.  Věřím že, kdo nedosáhnul na stupně nejvyšší, si stále odnesl parádní zážitky z pěkného dne stráveného skialpem.

Výsledky

Muži

  1. Michal  Štantejský (SAC Špindlerův Mlýn) 2:05
  2. Pavel Skalický (HO Dynafit Dolní Morava) 2:07
  3. Dominik Sádlo (AKLVK, Alpine Pro SKI TRAB team) 2:08

Veteráni

  1. Jan Pochobradský (SCARPA Skialpin klub HS Orlické hory) 2:11
  2. Zdeněk Kříž (SAC Špindlerův Mlýn) 2:24
  3. Petr Hanyš (AKLVK Alpine Pro Ski Trab) 2:37

Ženy

  1. Johana Macková (Dynafit CZ) 2:19
  2. Lucie Luštincová (Lusti team) 2:27
  3. Adéla Hamáčková (SAC Špindlerův Mlýn) 2:48

Joží Macková je studentkou outdoorového oboru Adventure Performance and Coaching na univerzitě ve Skotsku. Již v útlém věku se věnovala lyžování, závodní cyklistice/skateboardingu a horolezectví. Vášeň pro hory a dobrodružství ji vydržela až do dospělosti a posledních pár let si zalíbila především skialpinismus a běhy v horách. V těchto dvou disciplínách se každoročně zúčastňuje národních i mezinárodních soutěží za tým Dynafit CZ.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: