40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku. Přehledně na mapě!

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku. Přehledně na mapě!

Hornaté Švýcarsko zimním radovánkám jen přeje. A nemusí jít jenom o sjezdové lyžování. Vyžití zde najdou i skialpinisti, freerideři, bruslaři i sáňkaři. Všichni od začátečníků po profesionály. Ti, kteří sportu moc neholdují, si jistě užijí termální lázně nebo jedinečný zážitek – nocleh v iglú!

Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska, ve které najdete 40 pečlivě vybraných tipů na ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny … prostě pro všechny milovníky zasněžených hor.

17 tipů pro sjezdové lyžaře vás zavede do blízké oblasti Samnaun – Scuol, světoznámého Engadinu – Sv. Mořice, do oblasti Lucernu, Zermattu, Davosu, 4 údolí aj. Dozvíte se také, kam jet s dětmi, kde naopak najít nejtěžší sjezdovky nebo jak se pobavit při apres-ski.

Švýcarsko je specialistou na zajištěný volný terén. Kromě 7 klasických a nádherných skialpových túr jako jsou například Jungfrau – Konkordiaplatz, Haute Route nebo sjezd Monte Rosy, najdete i 7 tipů na střediska, v nichž se můžete učit jezdit mimo sjezdovku. Zjistíte také, jak spát v obytných autech, abyste si terény užili levněji.

Švýcarská střediska vždycky myslí na ty, kteří zrovna lyžovat nemohou. Zkuste termální lázně, sáňkařské, sněžnicové, běžkařské nebo dokonce bruslařské trasy. Vrcholem všeho je pak přespání v iglú. Při těchto turistických aktivitách nemusíte zůstávat jen v údolí, jak to bývá běžné u sousedů. Mnoho připravených a kontrolovaných tras vede vysoko v horách s nádhernými výhledy.

Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: