AKCE: Zařiďte si členství v Alpenverein na rok 2020 a poslední 4 měsíce roku 2019 získáte zdarma + předplatné Světa outdooru jako bonus

AKCE: Zařiďte si členství v Alpenverein na rok 2020 a poslední 4 měsíce roku 2019 získáte zdarma + předplatné Světa outdooru jako bonus

Od 1. 9. 2019 se zaplacením příspěvku na rok 2020 automaticky stáváte členy Alpenvereinu i pro konec roku 2019. Prodlužuje se tím tedy doba využití veškerých výhod, které toto členství zahrnuje (unikátní pojištění, slevy na chatách, vybraných lanovkách, některých železničních drahách atd.).

Akce „4 měsíce zdarma“ se nyní vztahuje na všechny zájemce, kteří se chtějí stát členy Alpenverein. Platí jak pro nové členy, tak i pro staré, kteří již registrováni byli, ale v roce 2019 ještě členství neuhradili.

ON-LINE REGISTRACE ALPENVEREIN

Výhody členství v Alpenvereinu

– Unikátní pojištění do hor pokrývající turistiku, horolezectví, canyoning, skialpinismus a další aktivity

– Slevy minimálně 10 euro na stovkách alpských chat

– Možnost využití tzv. „winterraumů“ – místností pro přespání u zavřených chat v zimě

– Speciální akce jen u nás: roční předplatné časopisu Svět outdooru za 1 Kč. Získáte 4 čísla za rok + lezecký a vodácký speciál, praktické mapy a řadu výhod a slev.

Více informací o Alpenvereinu a výhodách členství se podrobněji dočtete zde.

Co je Alpenverein?

Alpenverein je organizace, sdružující všechny milovníky hor a horské přírody a aktivně založené cestovatele. Mezi vyjímečné výhody členství patří celosvětově platné unikátní pojištění, slevy na chatách, slevy na lanovkách i slevy u řady českých obchodníků.

Více než 500 000 členů Alpenvereinu svým členským příspěvkem přispívá již více než 150 let mimo jiné na údržbě 40 000 km horských stezek a 425 turistických chat v Alpách. Odměnou za to jim je garantovaná sleva min. 10 EUR při přenocování na chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu. Zároveň užívají recipročně stejných práv, jako mají členové spolků, kterým patří dalších 1300 chat ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Luxembursku, Holandsku a Itálii.

ON-LINE REGISTRACE ALPENVEREIN

Cestovní pojištění do hor

Víte, jaké jsou výhody, podmínky a třeba i omezení pojištění Alpenverein Weltweit Service, které členové získávají?

Stručný informační přehled o pojištění v rámci členství Alpenverein

Pojištění Alpenverein Weltweit Service v rámci členství Alpenverein je výjimečné především pojištěním výdajů na záchranné a pátrací akce na horách a na vodě (krytí do 25 000 EUR) a to vždy v případě ohrožení života i bez přítomnosti zranění.

Jistě si dokážete představit situaci např. na skialpové túře, kdy se změní počasí a v mlze či vánici sjedete do jiného údolí, ztratíte orientaci a hrozí nocování v nepříznivých podmínkách a umrznutí. Nebo se vydáte s dětmi na přechod od chaty k chatě, máte zpoždění, hrozí nocování s dětmi na hřebeni. Při změně počasí (např. bouře) jsou vaše životy v bezprostředním ohrožení. A právě v těchto případech ohrožení života je možné si zavolat záchranu v rámci Alpenverein Weltweit Service.

Alpenverein Weltweit Service dále zahrnuje pojištění výdajů za převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, výdajů za repatriaci a výdajů za léčebné výlohy (krytí do 10 000 EUR).

Výše uvedené body platí celosvětově, ale vzhledem k výši krytí léčebných výloh je určeno především pro evropský prostor, respektive pro státy Evropské unie a smluvní státy, kde platí reciprocita na proplácení léčebných výloh v rámci veřejného zdravotního pojištění. Je proto potřeba vždy dle cílového státu zhodnotit, zda je pojištění v rámci členství v Alpenvereinu dostatečné a případně si připojistit léčebné výlohy.

ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE zahrnuje i pojištění povinného ručení (odpovědnost za škodu) a právní ochrany, které se vztahují pouze na oblast Evropy a na vybrané sporty. Pojistná ochrana se nevztahuje na úrazy během cest s plánovaným výstupem na hory s vyšší nadmořskou výškou než 6000 m n. m. a na cestách do Arktidy (destinace za severním polárním kruhem), Antarktidy (destinace za jižním polárním kruhem) a do Grónska. Členství v Alpenvereinu a zároveň i pojištění platí kalendářní rok s přesahem do 31. ledna následujícího roku. Více viz všeobecné podmínky.

Kolik to stojí?

SKUPINA A: 1720 Kč – dospělý 28-64 let

SKUPINA B: 1320 Kč – zvýhodněné členství pro partnery skupiny A, seniory od 65 let, juniory od 19-27 let, studenty do 27 let aj.

SKUPINA C: 710 Kč – děti/mládež do 18 let, studenti 19-27 let pokud jsou oba rodiče přihlášeni a nebo jeden rodič jako samoživitel

RODINNÉ ČLENSTVÍ: 3040 Kč – rodiče s nezaopatřenými dětmi do 18 resp. 27 let (u studentů), ČLENSKÝ PŘÍSPĚVEK PLATÍ POUZE RODIČE (ČLENSTVÍ A+B), DĚTI JSOU ZDARMA (oba rodiče musí být ve stejné sekci)

Zkušenosti čtenářů

Otakar

A jak je to se slovákama?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: