Bilance Kejda Ski Teamu za rok 2014

Bilance Kejda Ski Teamu za rok 2014

Sezóna 2014 ve strmých sjezdech definitivně skončila návratem Jirky Švihálka z expedice Dhaulagiri a je čas na bilancování. Jirka v rámci tréninku na Himaláje nastoupal s lyžemi na nohou či na zádech asi 106 000 výškových metrů a uskutečnil 33 sjezdů s maximálním sklonem 45° a více. Z toho pak bylo 16 sjezdů se sklonem 50° a více.

Podmínky přály skiextrémům především v Dolomitech, a proto Kejda Ski Team strávil většinu času právě tam. Nicméně trénink se nakonec ukázal zbytečným, když na Dhaulagiri vystavila příroda klukům jasnou stopku. V lavině, která zavalila base camp, zemřelo 5 členů výpravy, a ostatní přežili jen díky velkému štěstí. Podobnou smůlu měly v roce 2014 i veličiny skialpinismu jako Andreass Fransson a J.P. Auclair (lavina Chile), Andrea Zambaldi a Sebastian Haag (lavina Shisha Pangma).

Člověk v horách někdy štěstí zkrátka potřebuje…

Právě takovéto štěstí v roce 2015 přeje Kejda Ski Team všem čtenářům Tuleních pásů!

Pro ty, kteří nevědí, co darovat pod stromeček, přišel Kejda Ski Team s nástěnným kalendářem, který je složený z toho nejlepšího z našich výprav. Peru, Nepál, Lofoty, Chamonix, Wallis, Dolomity – to je jediný skialpový kalendář v ČR pro rok 2015!

Vybírat můžete ze dvou variant:

1) 36×22 cm, 190 Kč + poštovné

2) 45×27 cm, 230 Kč + poštovné

Podpořit nás a objednat si kalendář můžete na e-shopu svihalekski.com nebo ve zprávách na FB Kejda Ski Team.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: