Chybí vám zima? Tipy na místa, kde sníh ještě neroztál

Chybí vám zima? Tipy na místa, kde sníh ještě neroztál

Léto už vás omrzelo a zima vám přijde na hony vzdálená? Neklesejte na mysli – některá lyžařská centra fungují i přes letní měsíce a my vám dáme tipy hned na tři z nich! Tak vyměňte plavky a sluneční brýle za snowboard a vyrazte se zchladit do Rakouska, Švýcarska nebo Itálie.

Ráno lyže, odpoledne kolo

Vysoko položená alpská lyžařská střediska mají tu výhodu, že i přes letní měsíce zůstávají pokrytá vrstvou ledu a sněhu. Zapomeňte ale na prašan a idylickou zimní krajinu – místo toho vás čeká brzký budíček, abyste lyže nebo snowboard stihli provětrat dřív, než sníh po obědě příliš rozměkne a ztěžkne. Volné odpoledne lze ale využít k cyklistickým výletům nebo k odpočinku ve wellness, kterým disponuje většina horských resortů.

Hintertux (Rakousko) – lyžařské středisko blízko hranic

Za letním lyžováním nemusíte dokonce ani jezdit příliš daleko – ve skutečnosti stačí překročit hranice Rakouska. Nedaleko Innsbrucku leží lyžařské středisko Hintertux, které je jako jediné v zemi otevřené celoročně. V létě se tu můžete svézt po upravených sjezdovkách o celkové délce 20 km, na které vás dopraví jedna z 10 lanovek. Ačkoliv je Hintertux známý pro své strmé a náročné svahy, na výběr máte z více tras různých obtížností. Na snowboardu se skvěle vyřádíte v přilehlém Betterparku, který je vybavený fun-boxy, table-topsy i raily a mimo to se v něm nachází nejvyšší U-rampa v Evropě.

Zermatt (Švýcarsko) – největší snowboardový park v Evropě

Švýcarské lyžařské středisko Zermatt vám v létě nabízí celkem 13 upravených modrých a červených sjezdovek o celkové délce 21 km. Stejně jako v zimě můžete brázdit po obou stranách hranice, takže vám nic nebrání v tom, udělat si menší výlet do Itálie. Milovníky freestylu nadchne Gravity Park, největší snowboardový park v Evropě vybavený mimo jiné U-rampou, kickery a raily, z kterého se navíc rozprostírá úchvatný výhled na siluetu Matterhornu.

Tip: před odjezdem na dovolenou do hor nezapomeňte na cestovní pojištění. Případné náklady na léčebné výlohy v zahraničí by se jinak mohly pěkně prodražit a dovolenou nemile zkomplikovat.


Stilfserjoch (Passo Stelvio, Itálie) – výhradně letní zábava

Pokud si chcete užít italskou sjezdovku nacházející se nad vysokohorským průsmykem Stilfserjoch, jindy než v letních měsících se vám to nepodaří. Jedná se o alpský unikát, který je lyžařům a snowboardistům otevřený skutečně jen v letních měsících. Navíc tu vše vypadá, jako kdyby se zastavil čas – čekají vás tu klasické vleky a horská chata fungující jako lyžařská ubytovna. Při sjezdu se pořádně rozhlédněte kolem sebe, aby vám neutekl úžasný výhled na Ortler, bezmála čtyřtisícovou horu.

Ještě než skončí léto, popadněte snowboard a vyrazte se zchladit do jednoho z alpských středisek. Máte pocit, že byste potřebovali nové prkno? Porozhlédněte se na Heurece, kde na vás čeká široká nabídka snowboardů. Inspirujte se žebříčkem oblíbenosti a také recenzemi ověřených uživatelů. Jen co si snowboard vyberete, na nic nečekejte a jeďte ho provětrat na ledovec!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: