Kde lyžují mnichované, aneb kochací skialp na Juifen (1987 m)

Kde lyžují mnichované, aneb kochací skialp na Juifen (1987 m)

Mnichov patří kvůli blízkosti Alp mezi ty prestižnější adresy v Německu. A právě kvůli těm Alpám v Mnichově bydlí velké množství sněhofilů. S jedním z nich jsme se vydali otestovat, jak se jim lyžuje nedaleko od místa bydliště (asi 100 km).

Rakousko

Země
Rakousko
Další země
Rakousko
Počet dní
1
Délka
22 km
Vhodné měsíce
V, IV, III
Obtížnost sjezdu
S1
Expozice sjezdu
E1
Nejvyšší bod
1987 m n. m.
Spaní na chatách
ano

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Základní trasa

parkoviště Achenkirch - Juifen

Podrobný popis

Po chvíli klikání na výborném plánovacím webu  od Alpenvereinu jsme si jako naši víkendovou základnu vybrali údolí na hranicích Německa a Rakouska, ve kterém leží jezero Achensee. Z Mnichova dojedete k jezeru za hodinu, z Prahy při troše štěstí za pět a půl.

Vzhledem k tomu, že se mužstvo skládalo ze sice zkušených běžkařů, ale skialpinistů noviců, jeden člen věřil, že nejlepší ochranou před lavinou je selský rozum a jeden byl těhotný, hledali jsme túry technicky méně náročné, za to ale kochací.

Juifen (1987 m)

Po noclehu v údolí u jezera bylo v neděli v plánu zdolat Juifen . Auto jsme nechali podle návodu na malém parkovišti na sever od městečka Achenkirch a vyrazili do kopců na druhou stranu údolí než předešlý den. Hustě sněžilo, mlha jen houstla, vítr sílil, a tak se vyvrcholení tentokrát nekonalo. Potom, co se ukázalo, že hospoda na Falkenmoosalm je zavřená, dali jsme pro tento víkend skialpinismu vale, sjeli vyhrabat auto ze sněhu a vydali se na cestu domů.

Nástupní místa pro obě túry jsou od sebe vzdálená 13 kilometrů, a tak je to ideální kombinace pro víkendový výlet do Alp s přespáním dole v údolí. Další variantou výletu je přespat přímo nahoře na Erfurter Hütte  a vychutnat si pořádně okruh v okolí Rofanspitze.

Pražská část mužstva si ten víkend potvrdila, že v Mnichově je dobře nejen pivařům, ale i lyžařům.

Přístup na začátek

Po chvíli klikání na výborném plánovacím webu od Alpenvereinu jsme si jako naši víkendovou základnu vybrali údolí na hranicích Německa a Rakouska, ve kterém leží jezero Achensee. Z Mnichova dojedete k jezeru za hodinu, z Prahy při troše štěstí za pět a půl.

Ubytování a jídlo

Falkenmoosalm

Další túry v okolí

Kde lyžují mnichované, aneb kochací skialp na Rofanspitze (2233 m)

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: