Kvalitní závodění a spousta nových tváří při Telemarkové noci Špindl 2016

Velká telemarková akce se vrátila do Svatého Petra téměř po šesti letech. Díky pořadatelům z Kérkonošské Telechasy byla od sobotního poledne 16. ledna 2016 na špindlerovských svazích zvýšená koncentrace tzv. volnopatkářů, lépe řečeno telemarkových lyžařů.

Během odpoledne bylo možné zdarma vyzkoušet 30 párů telemarkových lyží a bot. Kdo chtěl, mohl se zúčastnit telemarkových workshopů pro začátečníky, pokročilé, běžkaře, jasankáře i děti.

Neustále vyprázdněná půjčovna signalizovala opravdu zvýšený zájem o toto tradiční lyžařské odvětví.

Večer na Malém hanku byl vyhrazen výhradně telemarkistům a telemarkistkám. Jel se dvoukolový závod Sprint Classic, který byl první zastávkou Českého telemarkového poháru. S obřím slalomem, skokem a běžeckou částí se i přes silnou konkurenci nejlépe vypořádal úřadující mistr republiky Ondra Hegar a v ženské kategorii domácí Míša Klečková. Oba si tak odnesli maximální počet bodů do Českého telemarkového poháru.

Vloženým závodem byl Závod telemarkových nadějí, kterého se na tele a běžkách zúčastnilo 10 holek a kluků ve věku od 9ti do 15ti let. O dobrou náladu se postaral také spolek Špindlerovských lyžníků, kteří předvedli, že telemark lze bez problémů provozovat i na dřevěných historických lyžích.

Ze závěrečného vyhlášení výsledků, které proběhlo v restauraci Svatý Petr, si díky štědrým sponzorským darům odnesli věcnou cenu všichni účastníci teleakce.

3. Podhorský Jakub 8 let, běžky

Pavla Zavoralová je nadšená propagátorka telemarkového lyžování a členka závodní sekce Kérkonošské Telechasy – Telechasa.