Letní dovolená ve slovenských Tatrách: Co musíte vidět?

Letní dovolená ve slovenských Tatrách: Co musíte vidět?

Léto je za dveřmi, a i když to s cestováním za hranice pořád nevypadá úplně růžově, věříme, že se podíváme alespoň k našim sousedům. Pokud se tedy rozhodnete zajet si do Tater na Slovensko, máme pro vás 3 tipy na místa, která byste rozhodně neměli vynechat.

Na cestu do Tater k našemu východnímu sousedovi nepotřebujete žádné speciální vybavení nebo oblečení. Navíc se tam můžete dopravit snadno za pár hodin autem. V takovém případě doporučujeme zkontrolovat platnost povinného ručení. Do kufru si přibalte i nějaké teplejší oblečení a jestli plánujete túru, tak i pevnou obuv na hory. Sandály a šlapky si nechejte do města a k bazénu. A jaká místa musíte v Tatrách navštívit?

Belianská jeskyně – největší jeskyně v Tatrách

Kdo nezavítá do Belianské jeskyně, jako by nebyl. Je to největší jeskyně v Tatrách a také jediná zpřístupněná vysokohorská jeskyně v této oblasti. Ke vchodu do jeskyně vede točitý chodník z Tatranské kotliny. Na výstup připravte nohy i plíce. Výškový rozdíl, který musíte překonat, je 122 metrů. Přehlídka jeskyně je asi na 70 minut a uvidíte tu nejen typické stalaktity a stalagmity, ale také několik jezírek s křišťálově čistou vodou. Belianská jeskyně se využívá i na klimatoterapii a v tzv. Hudební síni se každoročně konají koncerty.

Z Lomnického štítu máte Tatry jako na dlani

Lomnický štít není sice nejvyšším tatranským vrcholem, za to je ale nejvyšším, na který se dá vyjet lanovkou. Nabídne vám nádherný pohled na celé Tatry a jejich okolí. Každý, kdo do Tater zavítá, by si tento neskutečný zážitek neměl nechat ujít. Doporučujeme ale koupit si lístek předem. V chatě na vrcholu si můžete dopřát odpočinek a chutné jídlo, ale také zde můžete přenocovat (kapacity jsou ale omezené).

Trasu z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso můžete absolvovat lanovkou nebo ji dojít i pěšky. Cestu po zelené trase zvládnete i s dětmi, pro náročnější je tu červená trasa vedoucí kolem Zamkovského chaty nebo se dejte po červené od Chaty u Zeleného plesa.

Nejznámější jezero Štrbské pleso

Štrbské pleso je nejznámější na Slovensku. Je obdivuhodné nejen svou rozlohou, ale i okolím a výhledy. Kolem jezera si můžete udělat nenáročnou příjemnou procházkou, kterou zvládnou děti, rodiče i prarodiče. Najdete tu také naučný chodník, který vás seznámí s historií plesa, ale i jeho flórou, faunou a osobnostmi, které s ním měly co dočinění. Navíc je bezbariérový a přístupný po celý rok.

Odpočinek zažijete v Bešeňové

V Bešeňové nedaleko Ružomberoku najdete Thermal park s horkými prameny, wellness a atrakcemi pro děti – ideální místo na relax po náročném výstupu nebo celodenním chození. Pro děti je tu připravený dětský koutek, kde si na své přijdou i ti nejmenší. Rodiče si mezitím mohou odpočinout v sauně, ve vířivce nebo na masáži. Nadšenci adrenalinu musí vyzkoušet trampolínu nebo třeba paintball, při kterém se vyblázní děti i dospělí. Zkrátka: tady si užijete relax, zábavu, vzrušení i dobrodružství.

V okolí leží známé turistické cíle, jako je vesnička Vlkolínec s původními domky s dřevěnou podlahou, šindelovou střechou a typickou ornamentovou výzdobou, dále také Demänovská ledová jeskyně nebo jedno z největších vodních děl na Slovensku, Liptovská Mara. Ať už se v Tatrách vypravíte kamkoliv, vždy je tam co obdivovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: