Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou: nový seriál ČT

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou: nový seriál ČT

Advokát Karel a Martin, sportovec tělem i duší, který se živí výškovými pracemi, jsou hlavními hrdiny nového seriálu ČT. Dokumentuje jejich osmiměsíční putování směrem na východ, které zakončili v Himáláji na hoře Manáslu.

Oba jsou skialpinisté a táhne je to do vysokých hor. Když je ale při výstupu na sedmitisícový vrchol v pohoří Pamír smetla lavina a oni přežili, několik dnů přemýšleli v základním táboře, zda s touhle zálibou neskončí.

Nahoru po svých, dolů na lyžíchNahoru po svých, dolů na lyžích

Nakonec se vydali na cestu znovu, a tak si potvrdili, že tohoto typu dobrodružství se prostě nedokážou vzdát. Naplánovali si tedy cestu přes Asii až do Himálaje. Prodali, co měli, koupili starý džíp a vyrazili na osmiměsíční putování podél Hedvábné stezky.

Ne vždy šla cesta hladceNe vždy šla cesta hladce

Sedmidílný seriál divákům zprostředkuje osobní zážitky Karla a Martina, které v každém díle končí výstupem do vysokých hor. Jejich putování završí výstup na osmitisícovku Manáslu a sjezd z jejího vrcholu.

Vysokohorský bivakVysokohorský bivak

„V tomto případě jsem stála před nelehkým rozhodnutím, zda svěřit kameru a vlastně celý výsledek natáčení dvěma amatérům. Jejich nadšení a obdivuhodné sportovní výkony mě ale přesvědčily, že má smysl riskovat. Záběry z výstupů i sjezdů velehor a jejich setkávání s lidmi v zapomenutých koutech světa, které během své osmiměsíční cesty potkávali, snad přinese i divákům neobvyklé pohledy na všední život podél Hedvábné stezky,“ říká režisérka a kreativní producentka Jana Škopková.

Seriál můžete sledovat i na webu České televize.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: