Nahoru a dolů Špindlerův Mlýn 2016 výhrál Petr Novák

Nahoru a dolů Špindlerův Mlýn 2016 výhrál Petr Novák

V sobotu 2. dubna 2016 se ve Špindlerově Mlýně uskutečnil 7,5 hodinový závod Nahoru a dolů s generálním partnerem SkiTrab. Pořadatelé připravili čtyři kategorie – muži, ženy, muži příchozí a ženy příchozí s tím, že minimem bylo absolvování aspoň jednoho okruhu.

Trať závodu od dolní stanice lanovky na Medvědín po černé sjezdovce k první svážnici, po svážnici směr Haldy, dále na černou sjezdovku k horní stanici lanovky. Sjezd dolů po červené nebo černé… a znovu. Do závodu bylo možné se přihlásit do 14 h a v otevřených kategoriích absolvovat okruh třeba jen jednou. Jinak mohl být závod velmi dlouhý, když se startovalo v 8:30 h a ukončení bylo v 16:00 h.

Měl jsem odjíždět do Švýcarska na skialp, ale nemohl jsem si nechat ujít takovou podařenou celodenní akci. Netrénoval jsem na tento druh závodu, který mohl trvat až 7,5 hodiny a sám jsem byl zvědavý, kolik toho vydržím. Byl jsem domluvený, že půjdu s mým synem Davidem a užijeme si to.

Devět okruhu na Medvědíně

Bohužel David ráno zjistil, že má poruchu na botě a startoval až o dvě hodiny později. Na start se postavil i Zdenda Kříž a věděl jsem, že to nebude s ním lehké, i když on to bral jako trénink. Počasí bylo super a vše bylo perfektně zajištěno, ale tempo bylo dosti vysoké. Nakonec se mě podařilo jako jedinému vystoupat devětkrát a závod vyhrát. Zdenda začínal o chvilinku později a nakonec skončil na druhém místě. Měl jsem velkou radost, že se nakonec zúčastnila celá rodina a minimum bylo vystoupat alespoň jedenkrát, což dala i moje dcera Lucka. Manželka dvakrát a syn David sedmkrát. Jeden okruh měl délku přibližně šest kilometrů a převýšení 500 metrů. Příští rok bude možnost udělat i rodinný tým, tak se máme na co těšit.

„Krátké shrnutí sobotního dne NAHORU A DOLŮ – 9 = rekord v počtu kol a celkově bylo nastoupáno 101 500 m = celkový počet nastoupaných metrů všech závodníků dohromady, celkově se zúčastnilo 83 závodníků, kteří vypili 115 litrů ionťáku ENERVIT a čaje. Závodníci snědli 22 kg banánů, 9,6 kg turistického salámu, 124 rohlíků a 0,5 kg soli. Oppravdu hodně (díky Šárko a Davide) velký počet servisovaných lyží a pásů firmou SWIX,“ shrnuje závod organizátor Matěj Dunka.

MUŽI ZÁVODNÍCI

 1. Petr Novák – 9 kol rekord závodu 4500 nastoupaných metrů
 2. Zdeněk Kříž – 8 kol (čas v cíli 15:23)
 3. Radim Berka – 8 kol (čas v cíli 15:41)

ŽENY ZÁVODNICE

 1. Martina Švecová – 3 kola
 2. Soňa Bošťíková – 2 kola
 3. Markéta Venclová – 1 kolo

MUŽI PŘÍCHOZÍ

 1. Jan Útrata – 7 kol (čas v cíli 15:17)
 2. Juraj Surovič – 7 kol (čas v cíli 15:47)
 3. Vojtěch Přibyl – 7 kol (čas v cíli 15:57)

ŽENY PŘÍCHOZÍ

 1. Hana Makaloušová 4 kola (čas v cíli 14:50) rekord závodu v ženách 2000 nastoupaných metrů
 2. Lenka Borovanová – 4 kola (čas v cíli 15:15)
 3. Lenka Vyskočilová – 4 kola (čas v cíli 15:49)

Podpora Davida Novák a Petra Nováka: Hipoxico.cz, Namche.cz, SkiTrab.cz, Dynafit, Sapa LPJ, Miloš Homolka, HellyHansen.cz a TuleniPasy.cz.

Petr Novák se účastní skialpinistických závodů v kategorii veterán, a v závodech často vítězí. Se synem Davidem Novákem skončili v hlavní kategorii na třídenních závodech Bokami Západných Tatier 2016 na vynikajícím čtvrtém místě. Na svém kontě má několik českých prvosjezdů od Kamčatky po Kyrgyzstán a na lyžích také sjížděl osmitisícovku Shisha Pangmu (vzhledem k podmínkám nelyžoval z vrcholu, ale po sestupu z výšky 7500 m).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: