Pojeďte jesenických 24 hodin na běžkách

Pojeďte jesenických 24 hodin na běžkách

Máte-li chuť či troufalost vyzkoušet svou běžkařskou vytrvalost, můžete vyzkoušet 24hodinový závod v jesenickém středisku Paprsek. Zúčastněte se jako sólo závodníci nebo v týmech, které mohou být nově až pětičlenné, závodu se tak zvládne zúčastnit opravdu každý.

Jesenická 24hodinovka je běžkařský závod určený jak jednotlivcům, tak týmům. Letos proběhne u horského hotelu Paprsek v sobotu 7. března do neděle 8. března. Ty mohou být dvou až pětičlenné. V průběhu závodu se závodníci v týmech mohou libovolně střídat, přičemž maximální délka pauzy, kdy na trati není žádný člen týmu, je 30 minut. Střídání probíhá pouze ve vyhrazeném prostoru startu/cíle.

Sólo závodníci si mohou udělat libovolný počet přestávek, nejdéle však mohou odpočívat 6 hodin v kuse. Jak již bylo praxí mnohokrát dokázáno, je daleko výhodnější odpočívat až po závodě než se připravovat o kilometry v jeho průběhu, protože „kdo spí, nezvítězí„. Závodit můžete jako jednotlivci (muži/ženy) nebo v týmech (muži/ženy/smíšené).

Dobrovolníci

Máte-li chuť si prožít celý běžkařský závod z „druhé strany“ stopy, můžete se přidat k organizačnímu týmu jako dobrovolný pomocník. Buďte připraveni na plnohodnotný outdoorový zážitek. Teplé oblečení, co nejlepší boty pro postávání na sněhu, jídlo, pití a čelovku určitě budete potřebovat. Další info rádi zašleme. Stačí, když napíšete na [email protected], co by vás zajímalo. Předem děkujeme!

Jak se přihlásit?

Do závodu je možné se zaregistrovat buď odesláním internetové přihlášky anebo na místě před startem. Protože kapacita trati i nás organizátorů je limitována, vřele doporučujeme se do závodu přihlásit s předstihem.

Startovné je pro každého účastníka závodu registrovaného do 3. března stanoveno ve výši 300 Kč, při pozdější registraci, případně až na místě, činí 350 Kč.

Jak závod přežít?

Nováčkům je vhodné poskytnout krátký seznam návrhů či doporučení, aby pro ně účast ve 24 hodinovém závodě byla zkušeností tak příjemnou, jak jen to je možné. Přehled těch nejpodstatnějších připravil hlavní organizátor závodu Michal Pokorný.

Další informace o závodě na www.jesenicka24.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: