Pozvánka na 9. ročník Československého firnového memoriálu v Norsku 2023

Pozvánka na 9. ročník Československého firnového memoriálu v Norsku 2023

NorSKI skialp (šlapaní, splitboard a freeride) – Czechgang pod vedením ředitele memoriálu Rosti Harudy a ve spolupráci s Komisí tradičního skialpinismu ČHS zvou na devátý ročník Československého firnového memoriálu v Norsku ve dnech 17. až 21. května 2023.

Československý firnový memoriál je určen všem zájemcům o skialpinistické, telemarkové a splitboardové aktivity ve Skandinávii. Předpokládá se účast Čechů a Slováku žijících dlouhodobě v Norsku, stejně jako těch, kteří do Norska přijedou nebo přiletí jen kvůli memoriálu. Hlavní náplni memoriálu jsou v denních hodinách ledovcové a neledovcové výlety na různé vrcholy. Večer potom bude každý den následovat společné posezení se zhodnocením uplynulé sezóny a plány na následující sezónu.

Strmější část sjezdu k ledovci Fanaråkbreen
Strmější část sjezdu k ledovci Fanaråkbreen

Cestování by již nemělo být nijak omezeno, takže doufejme, že a na tuto velkolepou akci kromě místních opět přiletí také početná skupina lyžařů z ČR a Slovenska. Splitboardisté jsou samozřejmě také vítáni a doufáme, že jich bude více než jenom jeden.

Sraz bude v base campu v úterý večer 16. května 2023. Lokalita base campu bude specifikována na základě sněhových podmínek a předpovědi počasí. Pravděpodobně to bude Isfjorden nebo Sunmøre, ale může to být i Jotunheimen nebo Hurrungane. Ubytování, strava a transport je, jako obvykle, v režii účastníků. Účastníci obvykle nocují ve stanech nebo v autech, opékají buřty na ohni a sprchují se v řece.

Zateplené off-shore montérky na večerní sezení u ohně budou, jako vždy, k dispozici. Přednost mají ženy, starci a děti. Dostane se možná i na ty, kteří o sobě tvrdí, že jsou důchodci.

Propozice 9. ročníku

Kdy: 17. – 21. 5. 2023, ve středu 16. 5. příjezd ve večerních hodinách, oficiální zahájení již tradičního setkání přátel jarního sněhu, tuleních pásů, pálenky a dobré nálady v některém z norských pohoří

Lokalita: Isfjorden, Sunmøre, Jotunheimen nebo Hurrungane podle počasí je možnost přesunu do jiného pohoří – toto bude upřesněno těsně před zahájením akce (den nebo dva předem).

Program Od středy do neděle skialp a splitboard podle aktuálních podmínek. Po dohodě s organizátory budou po skončení lyžařských nebo snowboardových aktivit různé metodické aktivity – bude upřesněno před začátkem. Zatím navržená témata jsou: lavinová prevence, bezpečný pohyb na ledovci, apod.

Co s sebou Nutná výbava a výstroj: skialp nebo splitboard komplet, lavinový set, stan, dobrý spacák, věci na vaření, dobrou náladu. Doporučená výbava a výstroj: lavinový batoh, čelovka.

Pro příjezd z ČR a Slovenska je kontaktem Jan Pala.

Inspirace z předchozích ročníků

    Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

    Odpovídáte na komentář: