Pozvánka na čtvrtý ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2018

Pozvánka na čtvrtý ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2018

Čtvrtý ročník československého firnového memoriálu v Norsku se uskuteční ve spolupráci s Komisí tradičního skialpinismu ČHS a tulenipasy.cz v oblasti Jotunheimen a Hurrungane (podle počasí je možnost přesunu i jinam) ve dnech 16. až 21. května 2018. Všichni skialpinisté a splitboardisté různého věku a pohlaví jsou vřele vítáni na společném zakončení zimní sezóny.

„Přidejte se na sváteční pošlapáníčko v nejhezčí části norských nejvyšších hor Jotunheimen. Na své si přijde každý, kdo má rád sníh a bude se s ním chtít před létem adekvátně rozloučit. V oblasti Hurrungane ho v tomto období bývá ještě dost. Po večerech budou probíhat přednášky a poté volná zábava u ohně ­ zážitků ze zimy máme asi všichni dost. Po předchozích zkušenostech je ověřeno, že někteří jsou schopni rekapitulovat až do brzkých ranních hodin,“ představuje firnový memoriál Martin Kulda Kulíšek.

Propozice

Kdy: 16.-21. 5. 2017, ve středu příjezd ve večerních hodinách a ráno už první výšlap. V pondělí 21. 5. 2018 návrat domů (17. 5. je v Norsku státní svátek = volno a noři budou lítat po horách s vlajkama)

  • již tradiční setkání přátel jarního sněhu, tuleních pásů, pálenky a dobré nálady v nejvyšším norském pohoří Jotunheimen
  • 17. května a 21. května je v norsku státní svátek, pátek 18. bude třeba si vzít volno v práci; nájezd účastníků od večera 16. 5. 2018
  • memoriál bude slavit malé jubileum – i s nultým ročníkem půjde už o páté setkání pod nejvyššími vrcholky Skandinávie

Kde: base camp bude nejspíše na jednom z těchto míst:

  • Liasanden resteplass 61.679650, 8.226717 (oblíbené odpočívadlo)
  • Tindenvegen 61.484756, 7.740999 (velitelský můstek)
  • Kozí ostrov tu 61°51’10.8″N 8°35’41.8”E (kousek od Lom)

Podle počasí je možnost přesunu do jiného pohoří – toto bude upřesněno těsně před zahájením akce (den nebo dva předem).

Program

  • Od středy do neděle skialp a splitboard podle aktuálních podmínek.
  • Po dohodě s organizátory budou po skončení lyžařských nebo snowboardových aktivit různé metodické aktivity – bude upřesněno před začátkem. Zatím navržená témata jsou: rekapitulace a další teoretické aktivity.

Co s sebou

  • Nutná výbava a výstroj: skialp nebo splitboard komplet, lavinový set, stan, dobrý spacák, věci na vaření, dobrou náladu
  • Doporučená výbava a výstroj: lavinový batoh, čelovka

Adresa akce na FB, s aktuálním info o akci na FB

Přihlášení na stránce události na FB, na FB Tulenipasy.cz nebo u autora článku.

Martin Kulda Kulíšek
v tomto roce stále ještě ředitel firnového memoriálu

Inspirace z předchozích ročníků

Martin Kulíšek je moravský freeriderskialpinista, který (stejně jako jeho mladší bratr Jiří) rád lyžuje celoročně. V roce 2015 se stihnul oženit a jeho manželka ho všemožně podporuje ve sněhových aktivitách. Pro úplnost by se slušelo doplnit, že autor žije napůl v Norsku a v ČR, a s jeho duševním zdravím to není úplně v pořádku, protože při psaní článku začalo sněžit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: