Pozvánka na šestý ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2020

Pozvánka na šestý ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2020

Komise tradičního skialpinismu ČHS společně s ředitelem memoriálu zvou na šestý ročník československého firnového memoriálu v Norsku ve dnech 21. až 24. 5. 2020. Oblast konání memoriálu bude upřesněna na základě vývoje sněhových podmínek a počasí. Na výběr bude tradiční Jotunheimen, Strynefjell nebo Trollstigen.

Československý firnový memoriál je určen všem zájemcům o skialpinistické, telemarkové a splitboardové aktivity ve Skandinávii. Předpokládá se účast Čechů a Slováku žijících dlouhodobě v Norsku, stejně jako těch, kteří do Norska přijedou nebo přiletí jen kvůli memoriálu. Hlavní náplni memoriálu jsou v denních hodinách ledovcové a neledovcové výlety na různé vrcholy. Večer potom bude každý den následovat společné posezení se zhodnocením uplynulé sezóny a plány na následující sezónu.

Propozice

Kdy: 21. 5.-24. 5. 2020, ve středu 20. 5. příjezd ve večerních hodinách, oficiální zahájení již tradičního setkání přátel jarního sněhu, tuleních pásů, pálenky a dobré nálady v některém z norských pohoří

  • 21. a 22. 5 . 2020 je Norsku státní svátek; nájezd účastníků od večera 20. 5. 2020
  • podle počasí je možnost přesunu do jiného pohoří – toto bude upřesněno těsně před zahájením akce (den nebo dva předem).

Program

  • Od čtvrtku do neděle skialp a splitboard podle aktuálních podmínek
  • Po dohodě s organizátory budou po skončení lyžařských nebo snowboardových aktivit různé metodické aktivity – bude upřesněno před začátkem. Zatím navržená témata jsou: lavinová prevence, bezpečný pohyb na ledovci, apod.

Co s sebou

  • Nutná výbava a výstroj: skialp nebo splitboard komplet, lavinový set, stan, dobrý spacák, věci na vaření, dobrou náladu
  • Doporučená výbava a výstroj: lavinový batoh, čelovka

Adresa akce na FB, s aktuálním info o akci na FB

Přihlášení na stránce události ve FB skupině Norski skialp, nebo u předsedy Komise tradičního skialpinismu

Hlavní píseň memoriálu.

Inspirace z předchozích ročníků

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: