Pozvánka na třetí ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2017

Pozvánka na třetí ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2017

V Norsku dlouhodobě žije větší množství Čechů a Slováků, kteří se přes kalendářní rok většinou nemají moc příležitostí se setkat. Po předchozích úspěšných setkáních se třetí ročník celonorského československého firnového memoriálu 2017 uskuteční pod záštitou Komise tradičního skialpinismu ČHS a tulenipasy.cz v oblasti Jotunheimen a Hurrungane ve dnech 16. až 21. května 2017.

Přerovský freerider a skialpinista Martin Kulda Kulíšek proto inicioval pokusné první setkání na prodloužený lyžařský víkend v květnu 2014. V roce 2015 se už firnový memoriál zapropagoval více a při prvním ročníku se sešla velmi povedená parta Čechů a Slováků (podrobněji v článku První československý firnový memoriál 2016 v Norsku v relaxačním duchu). V roce 2016 už byla z memoriálu výrazně větší akce, když se vystřídalo celkem 38 účastníků. Mezi nimi byli i na jeden den Jiří a Ondra Švihálkovi v rámci svého sedmitýdenního skialpinistického putování Norskem.

„Přidejte se na sváteční pošlapáníčko v nejhezčí části norských nejvyšších hor Jotunheimen. Na své si přijde každý, kdo má rád sníh a bude se s ním chtít před létem adekvátně rozloučit. V oblasti Hurrungane ho v tomto období bývá ještě dost. Po večerech budou probíhat přednášky a poté volná zábava u ohně ­ zážitků ze zimy máme asi všichni dost. Po předchozích zkušenostech je ověřeno, že někteří jsou schopni rekapitulovat až do brzkých ranních hodin,“ představuje firnový memoriál Martin Kulda Kulíšek.

Propozice

Kdy: 16.-21. 5. 2017, v úterý příjezd ve večerních hodinách a ráno už první výšlap. V neděli návrat domů (17. 5. je v Norsku státní svátek = volno a noři budou lítat po horách s vlajkama)

Kde: Hurrungane, místo setkání a táboření bude upřesněno podle počasí v horách, ale nejspíše to bude jedno z těchto míst:

  • Kozí ostrov tu 61°51’10.8″N 8°35’41.8”E (kousek od Lom)
  • Liasanden resteplass 61.679650, 8.226717 (oblíbené odpočívadlo)
  • Tindenvegen 61.484756, 7.740999 (velitelský můstek)

Program

  • Od středy do neděle skialp a splitboard podle aktuálních podmínek.
  • Po dohodě s organizátory budou po skončení lyžařských nebo snowboardových aktivit různé metodické aktivity – bude upřesněno před začátkem. Zatím navržená témata jsou: rekapitulace a další teoretické aktivity.

Co s sebou

  • Nutná výbava a výstroj: skialp nebo splitboard komplet, lavinový set, stan, dobrý spacák, věci na vaření, dobrou náladu
  • Doporučená výbava a výstroj: lavinový batoh, čelovka

Adresa akce na FB, s aktuálním info o akci na FB

Přihlášení na stránce události na FB nebo u autora článku.

Inspirace z předchozích ročníků

Martin Kulíšek je moravský freerider a skialpinista, který (stejně jako jeho mladší bratr Jiří) rád lyžuje celoročně. V roce 2015 se stihnul oženit a jeho manželka ho všemožně podporuje ve sněhových aktivitách. Pro úplnost by se slušelo doplnit, že autor žije napůl v Norsku a v ČR, a s jeho duševním zdravím to není úplně v pořádku, protože při psaní článku začalo sněžit.

Zkušenosti čtenářů

Kulda

Kulda už se těší:)

Kulda

Kulda už se těší:)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: