Předvánoční závodní soustředění skialpinistické reprezentace na Stubai

Předvánoční závodní soustředění skialpinistické reprezentace na Stubai

Ve dnech 16. až 21. prosince 2014 se členové reprezentačního družstva závodního skialpinismu zúčastnili zimního soustředění v oblasti Stubai. Konkrétně David Novák, Michal Štantejský a jako doprovod Petr Novák. Z důvodu zranění se nemohl zúčastnit Dominik Sádlo.

Počasí u nás zimnímu tréninku moc nepřeje, tak pro nás bylo soustředění vlastně první možností něco na lyžích nachodit a najezdit. Převažoval tedy hlavně objem v nižších intenzitách, sjezdy ve volném terénu i na sjezdovkách.

Ve středu jsme nasazovali lyže u stanice Mutterberk (1750 m) v půl desáté dopoledne. Tento den jsme využili k seznámení se s oblastí a samozřejmě také k tréninku. Vystoupali jsme až na vrchol  střediska Stubaier Gletscher ve výšce 3210 metrů. Následovaly sjezdy s dalšími výstupy. Bohužel ani zde není na místní poměry mnoho sněhu.

Většina kopců kolem je sice bílá, ale všude vyčnívají skály a kameny. I tak ale byly podmínky pro nás vynikající. Na čtvrtek slibovala předpověď pěkné počasí, ale jen dopoledne. Začali jsme tedy v osm hodin ráno. Počasí opravdu skvělé, dlouhé výstupy následovaly těžké sjezdy. Z parkoviště jsme odjeli okolo třetí hodiny.

Na pátek jsme naplánovali „lehčí“ den. Opět u parkoviště nasadit lyže, k restauraci Gamsgarten (2620 m), vzhůru kolem černé sjezdovky Daunjoch až na vrchol Daunkopf (3225 m). Poslední část výstupu na vrchol po botách v suti, kamení a sněhu. Výhled z vrcholu parádní, avšak kvůli silnému větru jsme se moc nezdrželi. Odpoledne jsme dopřáli svým tělům koupel v nově otevřeném bazénu ve Fulpmesu. Sobota opět budík na 6:45 h, delší trénink doplněný nádherným počasím. Po svačině a odpočinku ještě pár výjezdů lanovkou a několik sjezdů. Bohužel silný a studený vítr nás brzy zažene zpět do údolí. Poslední den patřil pohodovému kratšímu tréninku, protože nás čekala dlouhá cesta domů a pondělní povinnosti.

Podpora závodníků: Český horolezecký svaz, Scarpa, Ski Trab, Helly Hansen.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: