Recenze: Armada Tracer 98 – stabilní skialpovky

Recenze: Armada Tracer 98 – stabilní skialpovky

Jaké jsou skialpové lyže, které vycházejí a mají vlastnosti jako freerajdovky? Testovali jsme skialpové lyže Armada Tracer 98.

Údaje výrobce:

Hmotnost: pár 3 150 g @ 180 cm
Výbava:Krojení: 132 / 98 / 123 mm @ 180 cm
Rádius: 18 m @ 180 cm
Konstrukce: dřevo Karuba, titanal pod vázáním
Technologie: AR75 Sidewall, EST All-Mountain Rocker, Ti Binding Reinforcement, Adaptive Mesh
Infocena: 15190 Kč
Dodává: SES Sports
Více info na www.armadaskis.com

V kostce

Skialpová lyže, která však vychází z modelů určených pro freeride. Takže u tohoto typu lyže si můžete být jisti, že se z kopce opravdu svezete. A to v jakémkoliv terénu.

Technologie

Kombinace lehčího dřeva a sklolaminátu s technologií Adaptive Mesh dělá lyži lehkou, zároveň velmi odolnou a skvěle pohlcující vibrace při jízdě v rozbitém terénu. Caruba Core – nejlehčí dřevěné jádro od značky Armada, poskytuje skvělý pocit při výšlapu a zároveň si zachovává tolik potřebné vlastnosti pro rázný sjezd. Rychlý přenos energie zajišťuje skosení jádra Taper Tops, díky tomu získáte velmi rychlou odezvu při nástupu do oblouku. Snazší přenos síly na hranu dává sidewallová bočnice, která u špičky a paty přechází v cap konstrukci. Titanal Binding Reinforcement – guma spolu s materiálem Titanal pro absorbují vibrace, což oceníte při rychlém sjezdu nebo na tvrdším sněhu. Celkový dojem podtrhuje Comp Series Base – rychlá UHMW polyethylenová sinterovaná skluznice obohacená o uhlíkové částice. 1.7 Impact Edge – tepelně ošetřené hrany, které poskytují bezkonkurenční odolnost. Na patce objevíte I-Clip Tails – úchyt připravený pro stoupací pásy.

Geometrie

Freeride rocker má mírný camber uprostřed a menší zdvih paty oproti špičce. Lže se dodávají v délkách 164, 172, 180, 188 cm a krojení je 132 / 98 / 123 mm při délce 180 cm, což nám dává rádius 18 m. A samozřejmě „tuhost“ lyží. U modelu Armada Tracer 98 je flexe nastavena po celé délce lyže od špičky až po tail takto: (6.5/7/7.5), 1 – měkký, 10 – tvrdý.

Dojmy

Lyže při výstupu samozřejmě hmotností lehce zaostává za odlehčenými modely, které jsou určeny pro skitouring. Vy dostáváte do ruky respektive na nohy o 10 dkg těžší nástroj, který však projede všechno. Osobně jsem kromě klasické jízdy v prašanu, vyzkoušel všechny možné typy terénů: tvrdo, rozjeto, odpolední „sůl“ na sjezdovce, atd. Lyže Armada Tracer drží pevně tam kde mají, citlivě reagují na vaše impulsy. V prašanu můžete jezdit klidně na prknech od sudu, ale dobrá lyže se pozná v komplikovaném terénu, jakým je například rozježděný svah nebo boulovatý sjezd. Tam jsem byl s lyžemi velmi spokojen.

Testované lyže Armada Tracer 98 byly osazeny hybridním vázáním Armada Shift MNC 13. Vojtěch Dvořák
Testované lyže Armada Tracer 98 byly osazeny hybridním vázáním Armada Shift MNC 13. Vojtěch Dvořák

Jednoduchá ovladatelnost se projevuje nejen v otevřeném terénu v dlouhých obloucích, ale i při jízdě mezi stromy nebo při technické jízdě s krátkými oblouky. K lyžím samozřejmě patří ještě stoupací pásy, které jsou krojené na vaše lyže. Jmenují se ARMADA SKIN TRACER/TRACE 98. Jedná se o mixové pásy: 65% Mohair 35% Nylon. Špička je řešena hrazdou a patka pomocí pásku s „překlapávacím“ háčkem, čili po zajištění pásu leží pásek na hodní straně lyže.

Závěr

Díky šířce 98 mm pod patou a jízdním vlastnostem lyží Armada Tracer 98 získáváte univerzální nástroj pro ježdění ve volném terénu a to za všech podmínek. Díky použitým technologiím i v překvapivě dobré hmotnostní kategorii pro výstup.

Skialpové lyže Armada Tracer 98 s vázáním Armada Shift MNC 13 a nalepenými pásy.

Zaujalo mě:
  • Freeride rocker
  • Tlumící vrstva pod laminátem Adaptive Mesh
  • Sinterová skluznice s uhlíkem
  • Jízdní vlastnosti

Další informace:

Značka Armada je průkopníkem freeskiingu v lyžování. S velkým úspěchem prodává svoje produkty do více než 40 zemí světa. ARMADA nabízí lyže do parku, na backcountry i na rampy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: