RECENZE: Buff DRYFLX – zajistí v zimě tepelný komfort pro vaši hlavu

RECENZE: Buff DRYFLX – zajistí v zimě tepelný komfort pro vaši hlavu

Velmi příjemný, hřejivý a také reflexní šátek na vaše zimní výběhy. Novinka od značky Buff.

Údaje výrobce:

Materiál:49 % polyamid
47 % polyester
4 % elastan
Hmotnost: 60 g
Barevné varianty: black, yellow fluor, coral pink, turquoise, blue, multi
Teplotní limit: -10/10 °C
Další údaje:lze prát v pračce
4way stretch (pružný 4 směry)
ochrana UPF 50
Infocena: 539 Kč
Dodává: STG Elcon
Více info na www.buff.cz

Španělská značka Buff je na trhu již pěknou dobu a mezi běžci velmi oblíbená a známá. Multifunkční šátky jsou oblíbené napříč outdoorovými sporty. V minulém roce přišla s několika novinkami a jednou z nich je právě zimní šátek Buff DRYFLX. Stejně jako u New Original Buff, je hlavní novinkou to, že je šátek vyroben z recyklovaných PET lahví. Ano, v současné době velmi žhavé téma a i Buff se přidává k hnutí, které chce zachránit svět od záplavy plastů.

K plastům mám obecně velmi odtažitý vztah. V tomto případě je ale více než zbytečný. Rukami mi prošlo hodně věcí z recyklovaného plastu a umělých materiálů, tento šátek mě ale skutečně zaujal. Materiál Buff DRYFLX je tak příjemný, že si ho doopravdy na hlavu nasadí rád každý. Výrobce si navíc dal práci s barevným provedením, které je dostatečně výrazné a bude vidět i na sněhu nebo naopak v temném lese. A je myšleno i na vaši bezpečnost. Reflexní prvky jsou totiž velmi dobře zakomponovány.

Pro pohodlnost nošení je u šátku důležité, aby neškrtil nebo naopak nesjížděl z hlavy. Tento šátek je tzv. 4-way stretch, což znamená, že je pružný 4 směry. To znamená, že obepne perfektně vaši hlavu, nikdy netlačí, neshrnuje se. Šátek je bezešvý, takže nebudete mít ani velmi nepříjemné otlaky apod.

Formy nošení šátku Buff DRYFLX
Formy nošení šátku Buff DRYFLX

Je myšleno i na to, že i v zimě – zejména pak v alpských nebo i jiných vysokohorských oblastech – bývá i v zimě velmi silné slunce. Proto disponuje materiál ochranou UPF 50.

Šátek jsem testovala na podzim, v zimě na horách, ale i v létě při výstupu na horu Mangart na slovinsko-italských hranicích) 2679 m.n.m. V té době bylo na vrcholu celkem chladno a funkčnost šátku jsem velmi ocenila. Na podzim a v zimě pak při výbězích. To jsem ocenila také další skvělou vlastnost šátku, velmi rychlý odvod potu od těla a současně zachování tepelného koomfortu.

Zaujalo mě:
  • reflexní prvky
  • vyrobeno z recyklovaného plastu
  • Velmi příjemný materiál

(Za spolupráci na této recenzi děkujeme sportovcům z beskydského běžeckého obchodu S-RUN.cz ve Frýdku-Místku.)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: