Recenze: Direct Alpine – lehká vesta SPIKE

Recenze: Direct Alpine – lehká vesta SPIKE

Lehká, skladná a kompletně strečová vesta. Ta patří k outdoorovému nadšenci jako k velbloudovi hrby. Testovali jsme tedy jednu z užitečných vrstev oblečení – vestu SPIKE.

Údaje výrobce:

Materiál:Base: abrasion resistant fabric 85 % nylon (PAD) + 15 % spandex® (PUR), DWR
Armpit panels: functional fabric 100 % PES, 190 g/m2
Hmotnost: 230 g
Barevné varianty: anthracite/black, petrol, green/petrol
Dostupné velikosti: S–XXL
Infocena: 2590 Kč
Dodává: HUDY
Více info na www.directalpine.cz

Charakteristika

Lehká a skvěle sbalitelná vesta Spike vyrobená ze strečového, ale zároveň odolného materiálu Swing Cool a třemi kapsami.

Střih

Pěkně padnoucí střih vesty s elastickými díly v podpaží se přizpůsobuje spodním vrstvám oblečení a neomezuje v pohybu. Límec je vyroben z příjemného elastického materiálu a vůbec o něm nevíte. Reflexní šití u hrudní kapsy a v bocích zvyšuje vaši bezpečnost. Ruce nebo vybavení můžete odložit do páru zipových kapes. Drobné vybavení i do jedné hrudní kapsy. Spodní okraj lze stáhnout pomocí jednoručního stahování.

Elastická a lehká - to je vesta Direct Alpine Spike. Vojtěch Dvořák
Elastická a lehká – to je vesta Direct Alpine Spike. Vojtěch Dvořák

Kapsy

Hrudní kapsa pojme spíše menší chytrý telefon nebo kompaktní foťák. Můj mobilní telefon o rozměrech 16 x 8 cm se do kapsy vejde už s potížemi. Nutno do kapsy zastrčit odspodu nahoru. Taktéž je kapsa našitá dosti vysoko a dělala mi její pozice problémy při zapínání hrudního pásu u batohu. Doporučuji vyzkoušet. Do spodních taktéž zipových kapes můžete zavěsit ruce nebo uložit další drobnosti. Zapínají se odspodu. Táhla jezdu jsou dostatečně veliká a možno ovládat zipy i v rukavicích.

Testování

Vesta Spike se stala během testování mým partnerem převážně na skialpových túrách v Krkonoších a v Alpách. Na jaře pak i na skalách a lezeckých kurzech včetně těch via ferratových. Vesta zatím ani v místech pod ramenními popruhy nevykazuje žádné opotřebení.

Uplatnění

Uplatnění si jistě najde i v ledovcové sezóně, protože díky léty prověřenému strečovému materiálu Swing Cool ochrání střed těla proti větru a zároveň ho díky vysoké prodyšnosti udržuje v suchu.  Po sbalení vesta zabírá v batohu nebo kapse minimální objem. A hmotnost je taktéž skvělá.

Zaujalo mě:
  • Elastický límec
  • Sbalitelnost a nízká hmotnost
  • Střih

Vojtěch Dvořák – horský vůdce

Další informace:

DIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: