Recenze kalhot Direct Alpine Rebel

Recenze kalhot Direct Alpine Rebel
Celé jméno recenzovaného výrobku Direct Alpine Rebel
Materiál Cordura®, Thermolite®, Nylon, Spandex, DWR, Kevlar (PAD), Aramid (PAD)
Hmotnost 489 g
Velikostní varianty S – XXL
Barevné varianty black/grey, black/petrol, indigo/aurora, indigo/green
Infocena 4 990 Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz/

Shrnutí recenze

Na první dobrou skvěle padnoucí kalhoty podle výrobce nejen na skialpy a skitouring. Funkční kalhoty vysoce technického střihu speciálně vyvinuté pro skialpové a backcountry jednodenní výpravy, ledové i mixové lezení, ale i rekreační běžecké lyžování. S boční ventilací, třemi kapsami a speciálním otvorem na nohavicích pro ovládání fixace komínu u vybraných modelů skialpových bot.

Střih

Vyšší pas s poutky na kšandy chrání holá záda. V zádové části v pase je vložen elastický panel pro maximální volnost pohybu. Krokový klín je též z velmi pružného a prodyšného materiálu a zajišťuje volnost pohybu a tepelný komfort.

Ventilační otvory na kalhotech DA Rebel
Ventilační otvory na kalhotech DA Rebel

Jedna kapsa v pase na pravé straně pojme i menší lavinový vyhledávač nebo jiné drobnosti. Další dvě kapsy jsou na stehnech z čelní strany. Větrání probíhá prostřednictvím dlouhých bočních zipů s dvousměrnými jezdci na stehnech. Otvory jsou podloženy síťovinou, aby do nohavic nepadal sníh. Ventilace je při výstupu nebo při oteplení bezva věc. V pase je od výrobce protažený popruhový pásek s kovovou sponou s háčkem. Tuto sponu při praní sundávám. Kromě toho si můžete do poutek přidat i kšandy, které však nejsou součástí produktu. Zip na poklopci je opatřen dvěma jezdci, což pánové v divočině jistě ocení. Kolena jsou anatomicky tvarovaná a kalhoty tak nijak neomezují v pohybu ani při nejdelším kroku či skluzu na chlupatých lyžích.

Nástup na testování kalhot DA Rebel
Nástup na testování kalhot DA Rebel

Nohavice a lyžáky

Nohavice jsou ve spodní části vybavené zipy se dvěma protisměrnými jezdci a extra otvorem, který umožňuje jak rozepnutí nohavice při obouvání a zouvání, tak snadný přístup k přezkám skialpových bot a jejich snadné přepínání. Tento speciální otvor krytý suchým zipem je určen pouze pro určitý typ skialpové obuvi a to takový, který má v patní části páku na fixaci komínu. Doporučuji na základě tohoto testování si vyzkoušet a ověřit dostatečnou šířku nohavic a případně i polohu páky skialpové boty vůči otvoru v nohavici.

Zapnutá nohavice kalhot DA Rebel přes komín skialpových bot v módu chůze - boty Fischer
Zapnutá nohavice kalhot DA Rebel přes komín skialpových bot v módu chůze – boty Fischer

U některých typů lyžáků nelze při chůzi (otevřený komín bot) zip u kalhot DA Rebel dopnout a nohavice musí zůstat otevřená. Což při výstupu v hlubším sněhu způsobuje padání sněhu do boty. Mohu porovnat s modelem DA COULOIR PLUS – zde je možno nohavice přetáhnout například i přes otevřené lyžáky Dynafit TLT 6 a 5 s otevřenou pákou zajišťování komínu (funkce výstup – sjezd). Vnitřní strana kotníku je zesílena proti prořezání hranami lyží. Během testování se nepodařilo tento materiál proříznout. U kalhot COULOIR PLUS ani po 150 dnech lyžování.

U lyžáků typu Dynafit TLT v módu na chůzi nelze již nohavici přetáhnout přes skelet
U lyžáků typu Dynafit TLT v módu na chůzi nelze již nohavici přetáhnout přes skelet

Materiál

Hlavní materiál s vnitřní Thermolite® vrstvou umístěný na exponovaných místech je oděruodolný a zároveň pružný. Navíc je doplněn panely z velmi pružného, prodyšného materiálu, pro účinné odvětrání. Příjemná vnitřní strana umožňuje nošení i přímo na tělo. Osobně si myslím, že použití kalhot DA Rebel není pouze na skialp. Jejich použití je mnohem širší a těším se v nich i na ledovec a alpské vrcholy. Součástí kalhot je i Recco® signal reflector.

Lezení na skalách v kalhotách Direct Alpine Rebel
Lezení na skalách v kalhotách Direct Alpine Rebel

Další informace

DIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: