Recenze: Lyžařských brýlí Alpina S-Way

Recenze: Lyžařských brýlí Alpina S-Way

Lyžařské brýle, které nevypadají na první pohled jako typické lyžařské. Nemají pěnu okolo skla a hlavně širokou gumu. Jak je tedy možné, že jsou lyžařské? Vyzkoušeli jsme speciální brýle Alpina S-Way na lyžích i na skialpech. Co je na nich ještě zvláštního?

Údaje výrobce:

Polarizační filtr Quattroflex
Samozatmavovací technologie Varioflex
Infocena: 5490 Kč
Dodává: SPRINT
Více info na www.alpina-sports.cz

Charakteristika

Jedná se o netradiční lyžařské brýle, která vypadají spíše jako klasické sluneční brýle. Přestože nemají gumový pásek okolo hlavy a molitanové polstrování pevně přiléhající k obličeji, suplují klasické lyžařské brýle více než dobře. Navíc jsou osazeny samozatmavovacími skly Varioflex. Dále nabízejí nastavení velikosti nosníku. Mají flexibilní nožičky a možnost nastavení naklopení brýlí.

Testování

Brýle brýle Alpina S-Way jsme testovali při skialpových výstupech i sjezdech. Oproti klasickým lyžařským brýlím poskytují větší pohodlí a ventilaci při výstupu. Takže je můžete použít jako jediné brýle na túru. Ve stínu nebo pod mrakem se velmi rychle zesvětlí a na slunci opět ztmavnou.

Užitné vlastnosti a jejich popis

Pogumovaný nosník se dá nastavit na šířku kořene nosu a nožičky se dají naklopit podle potřeby. Naklopení se děje pomocí zaoblených zoubků na nožičkách. Nastavit je možno tři úrovně. Zahnutím konců nožiček je též možno ještě více přizbůsobit brýle tak, aby vám perfektně seděly na obličeji.

Rozdíl v nastavení naklopení jednotlivých nožiček brýlí Alpina S-Way. Redakce Světa outdooru
Rozdíl v nastavení naklopení jednotlivých nožiček brýlí Alpina S-Way. Redakce Světa outdooru

Skla

Skla jsou kvalitní keramické čočky s polarizačním filtrem Quattroflex, který eliminuje oslnění při odrazu světla od sněhu. Vyzkoušeli jsme i rychlou samozatmavovací schopnost technologie Varioflex při vjetí do stínu nebo při větší oblačnosti. Rozsah ztmavení či naopak zesvětlení je překvapivě velký. Protimlžná úprava ještě více pomáhá ostrému vidění. I když i ona má při velkém fyzickém výdeji jako je právě skialpinismus svoje limity. Testováno při skialpinismu i při jízdě ve volném terénu či na sjezdovce.

Tyto brýle se vhodně doplňují k skialpinistické helmě Alpina SNOW TOUR, která splňuje dvě normy: pro lyžařské (EN 1077) i horolezecké (EN 12492) helmy. Recenze Světa outdooru na helmu Alpina SNOW TOUR.

Zaujalo mě:

  • Samozatmavovací technologie Varioflex
  • Nastavitelný úhel nožiček
  • Tvarovatelné konce nožiček
  • Nastavitelný nosník brýlí

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: