RECENZE: NORTHFINDER JARABA – FUNKČNÍ SUKNĚ PRO SKIALPINISTKY

RECENZE: NORTHFINDER JARABA – FUNKČNÍ SUKNĚ PRO SKIALPINISTKY

Ano, sukně je módní doplněk, ale on je i funkční! Ocenila jsem délku sukně Northfinder JARABA, která je delší než jiné sukně, které jsme měla možnost testovat. O izolaci se stará lehký izolační materiál Polartec® Alpha® Direct a o nepromokavost membrána.

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku
NORTHFINDER JARABA
Druh sportu
outdoor, skialp
Druh oblečení
sukně
Rozdělení podle pohlaví
dámské
O jakou vrstvu se jedná
třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí
zimní
Materiál 1
Polartec® Alpha® Direct
Materiál 2
Větruodolná a nepromokavá membrána (10 000 mm /10 000 g/m2/24 h)
Materiál 3
Dvoucestný zip, YKK® zip
Hmotnost
206 g
Vodní sloupec
10000
Prodyšnost
10000
Náplň
syntetika
Barevné varianty
blackblue, blackprint, skybluerose
Velikostní varianty
XS–XXL
Infocena
2099 Kč
Dodává
NORTHFINDER
Více info na
northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Délka sukně
  • Izolační materiál Polartec® Alpha® Direct v celé ploše
  • Celopropínací konstrukce
  • Extra rozparek na zip
  • Skladnost při sbalení

Testování

Sukně byla testována v nejtvrdších možných podmínkách bez újmy na zdraví, které se dají na horách zažít. Sukni testovaly celkem 4 testerky. Testováno při freeride lyžování v Davosu, ale hlavně v aerodynamickém tunelu na Sněžce. Nastavili jsme fukar v nárazech na 150 km/hod.! Další testování probíhalo na skialpových túrách v Krkonoších a skitouringových kurzech. Testerky ocenily střih, rozparek na zip, materiál, a hlavně dostatečnou délku.

Testování v Krkonoších pod Sněžkou - NORTHFINDER KRIZNA a JARABA
Testování v Krkonoších pod Sněžkou – NORTHFINDER KRIZNA a JARABA

Jak vypadá sukně NORTHFINDER JARABA

Sukně je v nabídce opět v několika barevných kombinacích. Já testovala verzi s potiskem a kontrastními zipy, které skvěle doplňovaly i hybridní bundu NORTHFINDER KRIZNA.

Na první pohled zaujme dvojice zipů. Hlavní spirálový zip je celopropínací a dovoluje oblečení či vysvlečení sukně i s lyžemi, sněžnicemi či mačkami na nohách. Zip je navíc zajištěn v pase i cvokem. Na pravé straně je 20 cm dlouhý zip v rozparku, který zlepšuje rozsah při šlapání či běžkování. Táhlo zipu již není opatřeno prodlouženým táhlem a pro ovládání bylo zpravidla nutné sundat rukavice. Táhlo je však „překlapávací“ a zajišťuje polohu jezdce na libovolném místě a neodstává.

V sukni NORTHFINDER JARABA bez omezení
V sukni NORTHFINDER JARABA bez omezení

V pase je 4cm široká guma. Kromě toho se dá přitáhnout elastickým kordem se samosvorku.

Izolační materiál je po celé ploše sukně, kromě úzkého pruhu na bedrech. Sukně je opatřena poutkem pro zavěšení – drobný, ale milý detail.

Rozložení izolačního materiálu POLARTEC ALPHA na sukni NORTHFINDER JARABA
Rozložení izolačního materiálu POLARTEC ALPHA na sukni NORTHFINDER JARABA

Verdikt testerek

Líbila se barevná kombinace barev včetně zajímavého potisku s drobnými elementy a vzory. Testerky ocenily izolační materiál v celé ploše sukně. Všechny si libovaly v dostatečné délce a v izolaci pomocí materiálu Polartec® Alpha® Direct, který dovoluje mít oblečenou sukni i při výstupu. Minimální objem při sbalení je taktéž bonus, který rozhoduje o tom „vzít či nevzít“ na túru. Takže sukně NORTHFINDER JARABA? Od teď bez ní už nikam!

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Skialpinistická kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití nejkvalitnějších materiálů na trhu s cílem zajistit skialpinistům co nejvyšší komfort i v náročných podmínkách. Nabízí široký výběr oblečení na skialpinismus, běžecké lyžování a další zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: