RECENZE: NORTHFINDER KRIZNA – HYBRIDNÍ BUNDA PRO SKIALPINISTKY

RECENZE: NORTHFINDER KRIZNA – HYBRIDNÍ BUNDA PRO SKIALPINISTKY

Dámská bunda NORTHFINDER KRIZNA na skialpy, běžky nebo třeba i sněžnice. Izolační materiál Polartec® Alpha® Direct je chráněn lehkou a pružnou dvouvrstvou membránou. Pevná kapuce, dvě velké kapsy s vnitřními síťovanými pro uložení třeba i pásů. Centrální zip YKK je dvoucestný. Testováno společně se sukní NORTHFINDER JARABA.

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku
NORTHFINDER KRIZNA
Druh sportu
běh, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení
bunda, sukně
Rozdělení podle pohlaví
dámské
O jakou vrstvu se jedná
druhá (střední), třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí
zimní
Materiál 1
Polartec® Alpha® Direct
Materiál 2
Větruodolná a nepromokavá membrána (10 000 mm /10 000 g/m2/24 h)
Materiál 3
Blizzard® Thermal
Materiál 4
dvoucestný zip, YKK® zip
Vodní sloupec
10000
Prodyšnost
10000
Náplň
syntetika
Barevné varianty
černá, modrá, červená, magenta, tyrkysová, růžová
Velikostní varianty
XS–XXL
Infocena
4899 Kč
Dodává
NORTHFINDER
Více info na
northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Kapsy
  • Kombinace materiálů
  • Střih
  • Barevné kombinace v nabídce
  • Oka na palce na rukávech

KRIZNA – dámská hybridní bunda

Osobně mě zaujala barevná kombinace, která kombinuje černé plochy s výraznými barvami včetně kontrastních zipů. Bunda je složena z několika funkční panelů a proto se asi jmenuje „hybridní“. O teplo se stará značkový izolační materiál Polartec® Alpha® Direct bez podšívky, takže opět ušetříte na hmotnosti. Izolační materiál je na bundě rozložen takto: na přední straně, ramenech, celých rukávech a částečně i na zádech. Tento materiál osobně znám i z jiných produktů a oceňuji na něm minimální objem na těle i při sbalení. Dobrou prodyšnost a funkčnost.

Testování

Bunda a sukně byly testovány v asi nejtvrdších možných podmínkách, které se dají na horách sehnat. Celý set testovaly celkem 4 testerky. Testováno při freeride lyžování v Davosu, ale hlavně v aerodynamickém tunelu na Sněžce. Nastavili jsme fukar na 150 km/hod.! Další testování probíhalo na skialpových túrách v Krkonoších a skitouringových kurzech. Testerky ocenily střih, kapsy a izolační materiál v kombinaci s membránou.

Větruodolná a nepromokavá membrána (10 000 mm /10 000 g/m2/24 h) chrání exponované části před větrem, deštěm, sněhem a zaručuje vysokou paropropustnost. Osobně mohu potvrdit naprostou větruodolnost. A odolnost proti sněhu a zavlhání roztáváním sněhu. Dešťové přeháňky během testování nenastaly.

Velký rozsah pohybu zajišťuje prodyšná a elastická tkanina Blizzard® Thermal, umístěná na bocích, v podpaží, vnitřní straně paží, kapuci, a části zad. Extrémně prodyšný materiál Blizzard je hustě tkán, díky tomu dokáže udržet svoje vlastnosti i při natažení tkaniny. Elasticita byla příkladná všemi směry. V rukávech se stará o dobrou pohyblivost a přizpůsobuje se případnému přidávání vrstev pod bundu.

Sněžka hlásí v nárazech až 150 v hodině - nejlepší testování pro NORTHFINDER KRIZNA a JARABA
Sněžka hlásí v nárazech až 150 v hodině – nejlepší testování pro NORTHFINDER KRIZNA a JARABA

Kapuce

Ta je řešena bez regulace a je doplněna límcem, který chrání krk. Kapuce je kompletně elastická bez štítku a olemována je kontrastní pruženkou. Přetažení přes helmu je spíš problematické a primárně je tedy určena případně pod helmu. Zvláště ty lyžařské.

Kapsy

Zipy kapes jsou opravdu velkorysé. Jejich délka je úctyhodných 28 cm. Celkově má kapsa délku 40 cm! Zipy jsou značkové YKK a opatřeny jsou táhly s nesmekavou úpravou (uzlík je na konci zataven do transparentní hmoty, která neklouže).

Uvnitř levé kapsy je jedna vnitřní přepážka a v pravé jsou dokonce dvě – čili získáváte tři možnosti uložení telefonu, kapesníčků, šátku, pomády a slunečních brýlí. Do kapes je možno uložit i skialpové pásy.

Další popis

Na dolním lemu je stahování pomocí elastické tkanice a dvou samosvorek.

Rukávy jsou zakončeny otvorem pro prostrčení palce a snadněji se dostáváte do rukavic bez vyhrnování rukávů nebo si kryjete zápěstí a hřbet ruky při držení holí.

Rukáv bundy NORTHFINDER KRIZNA s otvorem na palec
Rukáv bundy NORTHFINDER KRIZNA s otvorem na palec

Verdikt testerek

Líbila se barevná kombinace barev včetně zajímavého potisku s drobnými elementy a vzory. Testerky ocenily izolační materiál v celých rukávech včetně předloktí, zakončení rukávů otvorem pro palec a veliké kapsy včetně vnitřních „organizérů“ pro uložení dívčích nezbytností. Přiléhavý střih podtrhuje dámské křivky a nikde zbytečně neodstává. A sukně? Od teď bez ní už nikam!

NORTHFINDER BUNDA KRIZNA A SUKNĚ JARABA jsou funkční kousky pro skialpinistky
NORTHFINDER BUNDA KRIZNA A SUKNĚ JARABA jsou funkční kousky pro skialpinistky

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Skialpinistická kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití nejkvalitnějších materiálů na trhu s cílem zajistit skialpinistům co nejvyšší komfort i v náročných podmínkách. Nabízí široký výběr oblečení na skialpinismus, běžecké lyžování a další zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: