RECENZE: P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING – PONOŽKY NA SKIALPY

RECENZE: P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING – PONOŽKY NA SKIALPY

Dal jsem ponožkám P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING od začátku sezóny 4 týdny intenzivního používání převážně na skialpových túrách. Chtěl jsem mít jistotu, že dělají, co slibují a fungují tak, jak mají. Jak dopadlo testování se dozvíš v následující recenzi horského vůdce Vojtěch Dvořáka.

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku
P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING
Druh sportu
outdoor, skialp
Druh oblečení
ponožky
Rozdělení podle pohlaví
UNISEX
O jakou vrstvu se jedná
první
Do jakého ročního období se hodí
zimní
Materiál 1
26 % POLYAMID, 25 % VLNA (MERINO), 18 % POLYAMID (RECYKLOVANÝ), 17 % POLYPROPYLEN, 8 % HEDVÁBÍ, 6 % ELASTAN (CREORA)
Barvy
Black/grey, Navy/orange
Velikostní varianty
35-37, 38-41, 40-43, 44-47
Infocena
709 Kč
Dodává
www.4trek.sk

Zaujalo mě

  • Kvalita zpracování
  • Kombinace materiálů
  • MADE IN ITALY, VYVINUTO V NĚMECKU
  • Balení

CHARAKTERISTIKA

Jedná se o skialpinistické podkolenky s příměsí vlny. Jsou zesíleny tam, kde je to potřeba. Jinak jsou tenké a výborně sedí na noze. Nijak se neshrnují. A mají levou a pravou verzi.

Takhle sedí ponožky P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING
Takhle sedí ponožky P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING

TECHNOLOGIE

MERINO WOOL – Mnoho výrobků P.A.C. je vyrobených ze zvláště kvalitní merino vlny. Získává se z plemena ovcí Merino a vyznačuje se měkkostí a jemností. Na rozdíl od klasické vlny je navíc zvláště prodyšná a neškrábe pokožku.

RECYCLED OCEAN PLASTIC – K ochraně životního prostředí využívá P.A.C. recyklovaný mořský odpad a PET lahve. Odpadky shromážděné z oceánů se omývají, drtí a zpracovávají na granule, jejichž výsledkem je plně recyklovaná polyesterová příze. Ta se pak používá při výrobě produktů produktech P.A.C.

Detail na balení ponožek P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING
Detail na balení ponožek P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING

BALENÍ

Balení je ve světe ponožek netradiční. Použití tuhého papírového hangtagu a elastického popruhu dovoluje ponožky na prodejně i otestovat bez nutnosti rozbalování či oddělování ponožek od sebe. Na balení je kromě názvu, složení a vlastností i velikost, a to ve třech škálách: EU, US a UK. Balení neobsahuje popisky v češtině – pouze německy a anglicky. Taktéž na obalu naleznete infografiku (graf) s rozdělením jednotlivých typů ponožek podle izolace a výkonu.

Unikátní balení ponožek P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING
Unikátní balení ponožek P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING

POHODLÍ

Kromě použitého kvalitního materiálu je dalším bonusem pro pohodlné nošení i rozlišení na levou a pravou nohou. Klasicky označeno písmeny R a L. Kromě toho naleznete na ponožce i velikost a typ (SK 2.2). Testované ponožky byly ve velikosti 40–43. Jsou i takto označeny přímo na ponožce. A samozřejmostí je zesílení na patřičných místech. Při nošení žádné puchýře ani otlaky. Ponožky dobře držely na noze a nijak se neshrnovaly. Pod kolenem jsou podkolenky opatřeny širokým lemem tak, aby nijak neškrtily.

Zesílení v místě prstů a L - P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING
Zesílení v místě prstů a L – P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING

TESTOVÁNÍ

Ponožky jsem nasadil do testování s prvním sněhem a s prvním lyžováním a skitouringem v Krkonoších, ve Švýcarsku a v Rakousku. Nyní mají za sebou více než 30 dní intenzivního používání – to znamená celodenních túr. Před tím než půjdu s recenzí do světa, chtěl jsem mít jistotu, že jsou ponožky odolné a snesou takovou zátěž, a to především při chůzi.

Detail zesílení a označení L a R na ponožkách P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING
Detail zesílení a označení L a R na ponožkách P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING

VERDIKT TESTERA

To nejlepší ještě ponožky čeká: skialpový Island a expedice SKI PERU 2024, ale věřím, že ponožky P.A.C. SK 2.2 MERINO TOURING budou nadále poskytovat dosavadní komfort – MADE IN ITALY.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: