RECENZE: SKIALPOVÁ BUNDA A KALHOTY WEDZE – SKIALPOVÝ KOMPLET

RECENZE: SKIALPOVÁ BUNDA A KALHOTY WEDZE – SKIALPOVÝ KOMPLET

Jak se osvědčil skialpový komplet kalhot a bundy Wedze v terénu? Čti v recenzi!

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Skialpová bunda a kalhoty WEDZE
Materiál 1 85 % Polyamid, 15 % Elastan, Membrána 100 % Polyuretan
Hmotnost 585 g (M) bunda / 570 g (M) kalhoty
Paropropustnost (RET) 10
Technologie Recco ano
Infocena 4 299 Kč
Dodává Decathlon
Více info na www.decathlon.cz

V kostce

Nepromokavá bunda a kalhoty jsou navržené na skialpinismus a skitouring za každého počasí. Nejlépe fungují jako komplet. Použitý materiál je elastický. Bunda má volné rukávy, které lze přetáhnout přes rukavice. Dvě velké vnější kapsy na pásy s přístupem i při zapnutém bederáku či sedáku přijdou vhod, stejně jako kapsy na skipas a telefon….

Testování skialpového kompletu na sjezdovce - DECATHLON WEDZE
Testování skialpového kompletu na sjezdovce – DECATHLON WEDZE

Kalhoty

Vyhovovala mi šířka kalhot. A to i přes stehna, která mám silnější. Taktéž i šířka nohavic, které bylo možno přetáhnout i přes lyžáky v módu chůze. Kalhoty jsou opatřeny šlemi, které je možno odepnout a nepoužívat. Regulace délky a fixace šlí je klasicky pomocí suchého zipu. Zvýšený pas je ještě možno více zvýšit, a to pomocí vpínatelného pasu – sněhového pásu. A to pomocí zipu. Materiál je elastický a jeho hlavním smyslem je krýt záda a nedovolit sněhu dostat se do kalhot nebo na záda. Kalhoty jsou opatřeny odraznou RECCO destičkou.

Příprava na sjezd v drsnějších podmínkách Krkonoš - DECATHLON WEDZE
Příprava na sjezd v drsnějších podmínkách Krkonoš – DECATHLON WEDZE

Boční zipy jsou dokonce osazeny třemi jezdci. Boční zipy umožňují oblečení i přes lyžáky – jako přetahovací kalhoty. Trojice jezdců poskytuje možnost kvalitně ventilovat a nastavit si ventilační otvor dle potřeb. Osobně bych uvítal hrubší zip, protože ten je v místě kontaktu s botou extrémně namáhán. A došlo k trhání zipu. Nohavice jsou zakončeny kvalitním zesílením, které nebere vodu, což je super! Navíc jsou konce nohavic opatřeny „inteligentními“ sněhovými návleky tak, že je nemusíte sepínat pro přetažení přes botu. Jednoduché a funkční řešení. Palec nahoru. Celkem najdete na kalhotách 2 kapsy. Jedna na pravém stehně. Tu jsem většinou požíval na uložení vyhledávače a Buff šátku. Druhá kapsa je klasická na levé straně, avšak tak šikovně umístěná, že nepřekáží ani při zvedání nohou při lezení. Obě kapsy jsou zajištěny zipem. Obvod pasu je možno regulovat pomocí elastického popruhu se suchým zipem.

Pohled na délku bočního zipu na kalhotách DECATHLON WEDZE
Pohled na délku bočního zipu na kalhotách DECATHLON WEDZE

Bunda

Bunda je opatřena opět sněhovým odepínacím límcem. Bunda je dostatečně dlouhá a kryje perfektně záda. Materiál opět 2D strech. Na bundě můžete využít celkem 5 kapes!
Na hrudníku je dvojice velkých zipových kapes – zipy mají délku úctyhodných 33 cm a kapsa je vlastně ještě o malinko větší. Na levém rukávu je kapsa na skipas. A poslední dvě kapsy jsou uvnitř. Na pravé straně zipová na doklady apod. a na levé bez zipu na rukavice, čepici atd.

Kapuce dobře sedí a chrání tak hlavu a krk - DECATHLON WEDZE
Kapuce dobře sedí a chrání tak hlavu a krk – DECATHLON WEDZE

Funkční kapuci s vyztuženým štítkem lze přetáhnout i přes helmu. Kapuce má netradiční, ale funkční jednobodové stahování. Nikde vám tedy neplandají šňůrky nebo elastické tkanice se samosvorkami. Ventilační otvory jsou v podpaží opravdu velké. Délka zipu je 36 cm. Zip je opatřen dvojicí jezdců s táhly pro úchop i v rukavicích. Rukávy se stahují pomocí suchých zipů. I bunda je opatřena systémem RECCO.

Při aktivním pohybu je třeba větrat - DECATHLON WEDZE
Při aktivním pohybu je třeba větrat – DECATHLON WEDZE

Verdikt testera

Barva je v zimních horách malinko maskovací, což mi však na skialpových výpravách v Krkonoších při testování vyhovovalo. Pouze při zvýšené aktivitě dochází materiálu dech a je nutno využít ventilačních otvorů nebo rozepnout bundu. Střih mi vyhovoval. Elastický materiál dělal svou práci. Kapuce i přes helmu je skvělá věc. Veliké kapsy na uložení i pásů se párkrát v mrazu hodily.  A sněhový pás i v kalhotách je pomyslná třešnička na dortu. Na tom s tou sněhovou polevou!

Skitouring v Krkonoších a intenzivní testování DECATHLON WEDZE
Skitouring v Krkonoších a intenzivní testování DECATHLON WEDZE

Wedze

Od roku 2006 zastřešuje především lyžování a snowboarding značka Wedze, která spadá pod Decathlon. Vývojové centrum Mountain Store sídlí nedaleko Sallanches. Vznikají zde prototypy, které se testují přímo na sjezdovkách masivu Mont Blanc. Za největší chloubu značky lze považovat úspěch Marie Martinod, která si v roce 2014 z olympiády v Soči odnesla stříbrnou medaili z u-rampy a používala vybavení Wedze.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: