Recenze: Vaude Back Bowl 22 – skialpový parťák

Recenze: Vaude Back Bowl 22 – skialpový parťák

Propracovaný batoh na lyže, skialpy, snowboard či na sněžnice. Se zadním vstupem a dalšími vychytávkami, které nejsou na první pohled zřejmé. Co všechno Vaude back Bowl 22 umí, si ukážeme v naší recenzi Světa outdooru.

Údaje výrobce:

Materiál:Polyamid
Polyester – 400 D Ripstop PU a 200 D polyuretan
Objem: 22 l
Hmotnost: 1080 g
Barevné varianty: černá, modrá, oranžová
Kapsa na hydrovak: ano
Výbava: Uchycení lyží: paralelní i diagonální
Extra kapsa na lavinovou výbavu
Síťka na helmu: ano
Infocena: 3379 Kč
Dodává: VaudeCZ
Více info na www.vaudeCZ.cz

V kostce

Jedná se o kompaktní lyžařský batoh, který zvládne skialpovou túru stejně dobře jako jízdu ve volném terénu včetně nástupů s lyžemi na zádech.

Co na batoh

Na batoh můžete lehce připnout pár lyží a to dvěma způsoby. Buď klasicky za boční popruhy paralelně. I když rozteč mezi kompresními popruhy je pouhých 20 cm. Dobré je pak lyže nahoře u špiček stáhnout k sobě a lyže tak více stabilizovat. Osobně spíše preferuji diagonální fixaci lyží. K tomu je uzpůsoben i horní fixační popruh na čelním panelu, který lze lehce přehodit do poutka mezi ramenní popruhy. Navíc lze tento popruh i schovat do kapsičky tak, že máte čelní panel čistý bez popruhů. Popruhy na čelním panelu jsou osazeny hliníkovými sponami. Takže jsou odolné, nepraskají a můžete na ně klidně šlápnout. Dále na batoh můžete zafixovat i sněžnice nebo snowboard. Klasicky na čelní panel pomocí dvojice popruhů.

Cepín lze taktéž snadno umístit na batoh. Nejlépe na pravou stranu, kde je k tomu u horního bočního kompresního popruhu uzpůsobený suchý zip, který fixuje topůrko cepínu pod kompresním popruhem. Na batoh stejně jako sněžnice můžete nabalit i snowboard. A na závěr je možno na něj odložit i helmu. A to do speciální elastické síťky, která je skryta v kapsičce na čelním panelu. Síťka se pak fixuje pomocí samosvorky s háčkem do plochého poutka mezi ramenními popruhy. Díky samosvorce lze tuto síťku dobře dotáhnout. Pláštěnka není součástí batohu.

Ramena, záda a bederák

Krojené ramenní popruhy ErgoShape poskytují vynikající pohodlí při nošení. Popruhy jsou tuhé tak, akorát. Díky střihu ErgoShape můžete volně pohybovat rukama nahoru, dolů či do stran. Což je při výstupu i sjezdu důležité a zvyšuje to komfort a oddaluje i únavu. Vaude se podařilo hezky odladit jejich tuhost. Mezi popruhy je i popruhové madlo, která by mohlo být malinko větší tak, aby šlo dobře čapnout i v rukavicích. Na levém ramenním popruhu tradičně máte po ruce i popruh pro odložení rukavic či čepice. Hrudní popruh je výškově stavitelný a opatřen i píšťalkou ve sponě. Bederák je pevnou součástí batohu. Na pravém polstrovaném bederním popruhu je zipová kapsička. Ta pojme telefon, kapesníčky, apod. Utahování bederáku je směrem od sebe. Což preferuji.

Cepín a helma na batohu Vaude Back Bowl 22. Redakce Světa Outdooru
Cepín a helma na batohu Vaude Back Bowl 22. Redakce Světa Outdooru

Co a jak do batohu

Polstrovaný zádový vstup do hlavní komory usnadňuje hledání materiálu uvnitř batohu. Stačí tedy batoh hodit na sníh a rozepnout tento zadní vstup. Taktéž je možno dostat se do batohu aniž byste ho pokládali do sněhu. Klidně ve stoje na lyžích. Necháte si zapnutý bederák a batzoh přetočíte dopředu tak, abyste se dostali do zádové části. Kromě zadního vstupu je možno se do batohu dostat klasicky se shora. Uvnitř je kapsa na hydrovak. A malá zipová kapsa na drobnosti. A z boku malá kapsička pravděpodobně na láhev či termosku tak, abyste ji našli vždy na stejném místě. To jsem osobně vyzkoušela a funguje to bezvadně! Kromě toho je z venkovní strany ještě přístupná druhá kapsa je určena na lyžařské brýle. Na lopatku a lavinovou sondu je vnější extra kapsa s tunely na jejich fixaci a s info grafikou horské bezpečnosti

Bonus

Líbí se mi, že tento batoh disponuje vodoodpudivou a ekologickou povrchovou úpravou Eco Finish bez použití fluorovaných uhlovodíků (PFC). Značka VAUDE Green Shape označuje funkční ekologické výrobky z trvale udržitelných materiálů. Což se mi moc líbí.

Verdikt testera

Batoh působí hezkým a kompaktním dojmem se spoustou vychytávek, i když to na první pohled nevypadá. Zadní vstup jsem si rychle oblíbila. A taky možnost nošení helmy na batohu. Do tohoto batohu jsem schopna se v pohodě nabalit ne jednodenní skialpový výlet ať už do Krkonoš nebo v Alpách.

Zaujalo mě:
  • Zadní vstup do hlavní komory
  • Anatomicky tvarované ramenní popruhy
  • Systém fixace lyží, snowboardu či sněžnic

Další informace:

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: