Recenze: Warmpeace Debbie – dámský skialpinistický merino pulovr

Recenze: Warmpeace Debbie – dámský skialpinistický merino pulovr

Na podzim 2018 představila česká firma Warmpeace parádní dámsky pulovr Debbie, který může být ideálním dárkem pro jakoukoliv skialpinistku nebo splitboardistku nejenom k vánocům.

Údaje výrobce:

Materiál:Tencel (68%)
Merino (29%)
Spandex (3%)
Hmotnost: 250 g
Dostupné velikosti: XS-XXL
Infocena: 2150 Kč
Dodává: Warmpeace
Více info na www.warmpeace.cz/pulover-debbie-lady-509094

Inspirativní grafika Warmpeace Debbie

Grafický motiv se stoupajícími skialpinisty/skialpinistkami na břiše, kteří se pohybují kolem lesa za hustého sněžení ke kopci stoupajícímu až k rameni, je výborný, a nenechá nikoho na pochybách v tom, co je možnou nejoblíbenější zimní aktivitou majitelky. Hustě sněží nejenom přes břicho a část hrudi, ale také na obou rukávech. Levý rukáv je vylepšen o „Warmpeace kruh“ s horami, stromy, alpskou protěží, logem a nápisem „Warm on body – Peace in Soul since 1986“. Doplněním bohatě zdobené přední části Debbie jsou na zádech zapíchnuté lyže s holemi, k nimž v hustém sněžení tvoří pozadí opět hory. Co se na grafice opravdu povedlo je perfektní kombinace sněžení s různě barevnými odstíny oblohy, stíny skialpinistů a protisluncem.

Materiál

Dámský pulovr Debbie je vyroben z kombinovaného materiálů z obsahem merino vlny. Merino vlna je velmi příjemná na těle, která díky jemným a dlouhým vláknům přirozeně absorbuje a odvádí vlhkost, hřeje, i když je vlhká. Oproti tomu dvě třetiny použitého materiálu tvoří stoprocentně přírodní materiál Tencel, který je vhodný i pro alergiky. Tencel je také antibakteriální, napomáhá správné termoregulaci, a i po vyprání zachovává stálý tvar.

Pro koho je mikina určena

Debbie je určena jako jedna ze základních vrstev (na spodní prádlo), která majitelce umožní udržovat teplotní komfort nejenom při aktivním pohybu v chladném prostředí, ale také na chatě v rámci aprés ski. Při aprés ski akorát může dojít k trochu většímu ušpinění zakončení rukávů, kde by se hodila tmavě modrá horská barva použitá na jiných částech pulovru.

Konstrukce pulloveru Debbie

Debbie se snadno obléká díky přiměřeně dlouhému zipu, jehož zakončení je nahoře kryto malou légou, aby nedocházelo k možnému oděru kůže na krku při plném zapnutí. Celý zip je navíc zevnitř krytý légou proti přímému kontaktu zipu s holou kůží, pokud by byla Debbie použita v kombinaci se sportovní podprsenkou. Rukávy jsou sešity na vnitřní straně širokým stehem, což zabraňuje oděru švu na dřevěných horských chatách. Zakončení rukávů a dolního okraje puloveru je dvouvrstvě přešité. Široké stehy jsou použity i na sešití přední a zadní strany, stejně jako na všití rukávů a límečku.

Pullover Debbie lady autumn red. Archiv výrobce
Pullover Debbie lady autumn red. Archiv výrobce

Warmpeace Debbie v praxi

Na podzim 2018 nebylo možné pulovr Debbie vyzkoušet v ostrém skialpinistickém „provozu“ nad anaerobním prahem. Při procházkách a aprés nesněhových aktivitách nebylo co vytknout. Warmpeace Debbie při spravně zvolené velikosti sedí všude dobře, u štíhlejších slečen je vhodné volit raději o jednu velikost níže. Rukávy obepínaly ruce dokonale a obdobně to bylo kolem hrudníku. Jenom kolem pasu byla zkoušená velikost Debbie trochu větší než bylo potřeba. Velmi praktickým se ukázalo zapínání až ke krku, což je jedna z věcí, co ženy v zimě oceňují.

Zaujalo mě:
  • grafické motivy s barevnou kombinací
  • zapínání kryté légou
  • materiál příjemný jak první vrstva

Další informace:

WARM on body = PEACE in soul pro českého výrobce v podstatě znamená „dokud jsi v teple, houby se ti děje“. Od roku 1986, kdy vznikla jejich první péřovka, se snaží této myšlence podřídit zaměření všech jejich výrobků.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: