Recenze: Zimní sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt

Recenze: Zimní sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt

Tuto zateplovací sukni máte oblečenou dřív, než řeknete „borůvkový koláč“. O dobrou izolaci se stará materiál PrimaLoft®. Vyrobená je podle standardu bluesign®, tedy šetrně k životnímu prostředí. Na hory, skialpy nebo do skal se hodí kromě péřovky i zateplovací sukně, která udělá překvapivě hodně práce s nízkou hmotností a minimálním objemem po sbalení.

Údaje výrobce:

Materiál:100% polyamid
15% elastan
PrimaLoft® Silver Eco 40 g/m²
Hmotnost: 135 g
Náplň: syntetika
Barevné varianty: černá, modrá, červená
Dostupné velikosti: 34, 36, 38, 40, 42, 44
Další údaje:Délka: 49 cm (M)
Infocena: 2390 Kč
Dodává: Vaude
Více info na www.vaudeCZ.cz

Při rychlém výstupu na vrchol nebo hřeben a čekání na opozdilce nebo při chvílích odpočinku vám k udržení tepelného komfortu můžou pomoct zateplené sukně. Jednou z nich je i Vaude Sesvenna Skirt. Většinou se jedná o minimální objem a maximální komfort. Tato zateplená sukně byla moje první. Samozřejmě se měla obavy, jak moc bude fungovat a jak mě zahřeje. Taktéž jsem nevěděla, kolik pohybu mi tato sukně dovolí. Jak to dopadlo?

Na první pohled

Skoro nic neváží a nezabere vám v batohu nebo v kapse žádné místo, ale po navléknutí přes stehna a zadek je to slast. Modrá barva je tmavší a díky tomu se tak hnedka nezašpiní a neděláte ostudu v lese ani v případě, že někoho potkáte na horách. Pas je elastický tak, aby sukně dobře seděla a navíc i reagovala na změny obvodu v pase. Na první pohled vás zaujme dvojice zipů. Jeden celopropínací, který vám dovolí oblečení bez nutnosti zvedání nohou. Zvláště výhodné, když máte na nohách mačky, zablácené pohorky nebo lyže.

Sukně v pohybu

Při pochodu pěšky, na sněžnicích nebo na skialpových lyžích včetně sjezdu můžete sukni pootevřít dalším, kratším zipem tak, abyste mohly zvedat nohy. Taky se osvědčila při jištění ve skalách. Sukni máte oblečenou dřív, než řeknete „borůvkový koláč“.Testována byla sukně na skalách a pod nimi, na lyžích, při běhu, ale i při vycházkách po Krkonoších a jako zateplovačka na orientačních závodech, kterým se věnuji.

O dobrou, respektive o izolaci, která odpovídá minimálnímu objemu po sbalení se stará materiál PrimaLoft®. Vyrobená je podle standardu bluesign®, tedy šetrně k životnímu prostředí.

Minimální objem zabalené zateplené sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt. Redakce Světa outdooru
Minimální objem zabalené zateplené sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt. Redakce Světa outdooru

Závěr

Jedná se o opravdu záložní zateplovací vrstvu, která udržuje vaše stehna, zadek a podbřišek v teple. Ať už při pohybu nebo v klidu při čekání nebo postávání pod skalami či na skialpových lyžích při přestávkách. V sukni bylo možno i lyžovat bez omezení. V batohu či v tašce nezabere skoro vůbec žádné místo, ale udělá velikou službu. Někomu může chybět kapsa či kapsička nebo poutko na zavěšení.

Zaujalo mě:

  • elastický pas
  • extra zip pro vysoký krok
  • vyrobeno GREEN SHAPE

Další informace:

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: