Revoluční novinky od Dynafitu na skialpovou sezónu 2021/2022

Revoluční novinky od Dynafitu na skialpovou sezónu 2021/2022

Na trhu je spousty vybavení a po další sezóně bez sjezdovek to vypadá na další skialpovou sezónu. Všechny sjezdy si budeme muset zasloužit. Kdo si co nevyšlape, si nesjede. A na horách se objeví tedy další začátečníci, kteří se neorientují a tápají v nabídce, termínech a v názvosloví. Dynafit tak nově zákazníkům nabízí celé sety tzv. systémy, aby jim usnadnil výběr vhodného skialpového vybavení. O co tedy jde? Jedná se o balíčky, které obsahují: skialpový set + boty + batoh + oblečení. V Dynafitu jsou připraveni. A vy?

RADICAL SYSTEM – balíček pro skitouring

První balíček obsahuje vše potřebné pro ty, kteří chtějí lehce a bez komplikací vystoupat na kopec nebo horu. Jedná se o vyzkoušené vybavení pro skitouring ve stylu „UNPACK AND SKI“. S tímto balíčkem nebyl skitouring nikdy lehčí a bez komplikací s pořizováním toho správného. Balíček tedy obsahuje:

Radical 88 Ski Set

Lyže pod patou dostatečných 88 mm a jsou dostupné v délkách 158–182 cm. Set obsahuje i vázání Radical a zaříznuté pásy POMOCA. Vázání nabízí možnost nastavení délky v rozsahu 25 mm a nastavení vypínacích sil ve dvou osách v rozsahu DIN 4 to 10. Pásy jsou z produkce POMOCA. Celý set je teď takovým pomyslným „švýcarákem“, který dodá perfektní výkon při stoupání, ale i ve sjezdu.

Radical Pro Ski Touring Boots

Skialpová bota s unikátním Hoji Lock System je totálně univerzální bota, která však netrpí slabinami univerzálních věci tzv. „na všechno“. Tahle bota dává díky náklonu komínu a nízké hmotnosti volnost při výstupu a po zatažení před sjezdem i dostatečnou tuhost s flexí 120 pro jízdu ve volném terénu. Testováno redakcí Světa outdooru.

Radical 28 Backpack Unisex

Vyzkoušený systém nošení lyží diagonálně bez nutnosti sundávání batohu a extra kapsa na rychlý přístup do batohu. Díky sníženému těžišti jste i ve sjezdu jistější a přirozenější. Použitý materiál je odolný a prodlužuje životnost 650g vážícího parťáka na vaše túry. Objem 28 l dává dostatek prostoru i pro náročné jednodenní túry či vícedenní ve stylu „na lehko“.

Radical INFINIUM™ Hybrid Pants 

Softshellové kalhoty hybridní konstrukce jsou opravdovým obojživelníkem pro všechny skialpinistické túry. V exponovaných místech disponují voděodolným GORE-TEX INFINIUM™, díky kterému budete 100% chráněni před větrem, mrholením nebo i slabým deštěm. V oblasti pasu, boků a v zadní části kolen jsou pak doplněny vysoce prodyšným materiálem Dynastretch, který poskytuje extra ventilaci při náročném výstupu.

Radical INFINIUM™ Hybrid Jacket

S touto bundou jste vždy skvěle vybaveni pro vaše horská dobrodružství. Třívrstvá tkanina GORE-TEX INFINIUM™ je zde použitá na exponovaných místech, jako jsou ramena, hrudník, paže a kapuce. Díky tomu je bunda 100% větru odolná a nabízí výbornou voděodolnost, takže budete chráněni před silným větrem, mírným deštěm a sněhem.

Další novinky

Kromě těchto setů přichází Dynafit s dalšími zajímavými novinkami. V oblasti závodního skialpinismu jsou to tyto produkty:

DNA Ski Touring Boot Unisex

Pouhých 800 gramů vážící skialpová bota pro všechny závodníky a chrty, které baví doslova utíkat do kopce a pak rychle pelášit dolů. A to i několikrát za dopoledne. S těmito botami budete na oběd doma, ale v nohách budete mít nachozeno jako ostatní za celý den. Jedná se o unisexový model, který byl stvořen pouze za jedním účelem. Posouvat vás dál, výš a rychleji. 

Mezzalama Ski Touring Boots Unisex

Opravdové závodní nářadí pro všechny, kteří se nechtějí na horách zdržovat, ale mají namířeno výš a dál. Koncept vychází z bot DNA a World Cup modelu, ale tady Dynafit zašel ještě dál a použil to nejlepší pro vytvoření tohoto modelu, který hrdě nese název Mezzalama. Hmotnost je pouhých 865 gramů a jedná se o velmi nabroušenou břitvu pro ambiciózní závodníky nebo pro Speed ski mountaineers.

Na brzdách

Od letošního roku se na závodech Světového poháru vyžadují brzdy. Což Dynafit nemůže vůbec zastavit a nabídnul celou kolekci ultralehkých brzd.

Low Tech Race Brakes

Pouhých 30 gramů vážící brzdičky s duální funkcí. Co tedy umí, kromě zastavení lyže? Tyto brzdičky jsou zároveň i podložkou pod botu pro stoupání! Vše se ovládá snadno a hlavně rychle!

Pro závod s časem

DNA Race Wind Pants Unisex

Ultralehké a skladné kalhoty pro závodníky. Tyhle kalhoty vážící pouhých 120 gramů vás jistě nebudou stahovat z kopce, ale naopak. Vystřelí vás tak rychle, že možná poletíte proti proudu času a nahoře budete dřív, než si ostatní zapnou vázání.

DNA Racesuit

Vaše druhá kůže. Buďte vždy o krok napřed. Celý komplet neváží více než 600 gramů. A vy máte vyřešeno oblečení na rychlou túru. 2 v 1. Vršek i kalhoty. Kam s pásy při sjezdu? Jednoduše je zastrčíte do kapsy. Stejně jako všechny ostatní na svahu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: