Šumavský noční skialpinistický závod Železný pašerák v režii reprezentantů

Šumavský noční skialpinistický závod Železný pašerák v režii reprezentantů

Poslední prosincovou sobotu 27. 12. 2014 proběhl na Šumavě první závod Českého poháru ve skialpinismu. Jednalo se o třetí ročník nočního závodu  s názvem Železný pašerák, aneb Špičák night vertical race.

Šumavská horská služba ve spolupráci s Městem Železná Ruda a Sport servisem Špičák připravili dvě tratě se startem v železniční stanici Špičák (840 m) a s cílem na vrcholu Pancíř ve výšce 1202 metrů. Závod odstartoval za tmy v 17 hodin a vyhlášení výsledků proběhlo o dvě hodiny později v Penzionu Avalanche Špičák.

Závodit bylo možné ve dvou tratích-OPEN, která byla společná i pro kadety (délka: 1,6 km, převýšení: 360 m ) a ELITE (délka: 2,4 km, převýšení: 490 m ).  OPEN a kadeti šlapali do kopce sjezdovou tratí číslo 3, zatímco trať ELITE byla o hodně zábavnější. Začalo se výstupem na botách po bikové trati Black Friday, následoval sjezd po části sjezdovky číslo 3, výstup na lyžích nebo botách po části sjezdovky číslo 1 a napojení na trať kategorie OPEN.

Skialpinisti se museli potýkat nejen s nízkou teplotou -10 stupňů , ale také se zákeřností obtížné  trati. Přes pár technických komplikací dorazili všichni v pořádku do cíle. Se závodem se nejlépe vypořádali reprezentanti, kteří byli na předvánočním soustředění na Stubai, kdy v kategorii kadet zvídtězil David Novák a v kategorii veteránů Petr Novák – oba ze HS Skialpin clubu Orlické Hory. V hlavní kategorii mužů zvítězil Michal Štantejský ye SAC Špindlerův Mlýn.

Výsledky

Muži ELITE:

  1. Michal Štantejský (SAC Špindlerův Mlýn) 25:08
  2. Radoslav Groh (Lusti skialp team) 26:09
  3. Martin Kocum (I.S.F.) 28:02

Ženy ELITE:

  1. Petra Volfová (AKLVK Alpine Prot SKITRAB team) 32:30
  2. Simona Vybíralová (Sport service Špičák) 44:19
  3. Denisa Lučanová (I.S.F.) 48:26

Kadeti:

  1. David Novák (Skialpin klub HS Orlické hory) 25:44

Muži veteráni:

  1. Petr Novák (Skialpin klub HS Orlické hory) 27:01
  2. Jan Pochobradský (Skialpin klub HS Orlické hory) 30:22
  3. Stanislav Heczko (Skialpshop) 31:49

Podpora závodníků Davida Nováka a Petra Nováka: Hipoxico.cz , Namche.cz, SkiTrab.cz , Sapa LPJ, Miloš Homolka, HellyHansen.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: