Svátek sněhu K2 SNOWfest 2016 v Ötztalu

Svátek sněhu K2 SNOWfest 2016 v Ötztalu

První obloučky ve volném terénu nebo řádění mimo sjezdovky si mohli účastníci dalšího ročníku SNOWfestu odbýt pod pečlivým dohledem a vedením českých horských vůdců v Söldenu na začátku února.

Partnerem letošního ročníku byla americká K2 – lyže, BCA – lavinové vybavení včetně batohů FLOAT s airbagy, HUDY a časopis SNOW. Lavinové batohy včetně lavinové výbavy (lopata a sonda) + vyhledávače tracker 3 a lyže K2 byly účastníkům k dispozici

Letošní ročník SNOWfestu proběhl v rakouském středisku Sölden ve dnech 3. – 7. 2. 2016. Proč tam? Protože Sölden je ledovcové středisko, horští vůdci ho dobře znají a byli tak schopni najít pěkné sjezdy a místa s prašanem.

Účastníci měli k dispozici 25 párů freerideových lyží a 15 kompletních lavinových setů včetně batohů FLOAT k testování a používání pro účastníky akce.

Jezdilo se ve skupinkách maximálně po 6 lidech, vždy pod vedením českého horského vůdce s licencí UIAGM. Na akci se podíleli horští vůdci: Karel Kříž, Vojtěch Dvořák, Libor Kožíšek a Jan Novotný.

Led Lenser

Tyrolsko nabízí řadu možností pro zimní aktivity na sněhu, mezi nimi jak freeride, klasické sjezdovky, běžecké lyžování, skialpinismus, sáňkování a mnohé další. Mezi nimi jsou výborné terény na freeride a nepřeberné možnosti na skialpinistické túry ať už v ledovcových oblastech nebo mimo oblasti věčného ledu a sněhu. Podrobněji je vše uvedeno na webu www.tyrolsko.cz.

S termínem to vyšlo skvěle, protože během dvou dnů připadlo a prášilo se od lyží. Jednotlivé skupinky byly rozděleny podle lyžařských úrovní. Od těch, kteří už s jízdou mimo sjezdovky mají zkušenosti, až po ty pro které byla jízda ve volném terénu nová. Během 4 dnů došlo i na úpravy techniky jízdy, nápravná cvičení, lavinovou problematiku a nácvik ve vyhledávání.

Pouze slíbený James Bond nakonec nedorazil. Ve středu večer poslal šifrovanou zprávu, že musí na tajnou misi někam do Kraplekistánu. Musel zachraňovat zeměkouli a ještě přitom sbalit nějakou buchtu.

My buchty nabalili, ale raději jsme lyžovali.

Večer bylo vždy společné posezení, promítání fotek z daného dne a přednáška o sněhu nebo o vybavení na freeride.

Další ročník připravujeme už teď. Sledujte stránky SNOWfestu.

Další fotografie: FOTOGALERIE K2 SNOW FEST 2016 >>

Autor Vojtěch Dvořák, šéfredaktor Svetoutdooru.cz, je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš. Kde to má kousek na krkonošské hřebeny nebo na Prachov a Suché skály. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: