Televize SPORT 5 představí cyklus Obzory sportovních osobností

Televize SPORT 5 představí cyklus Obzory sportovních osobností

Největší cestovatelsko – outdoorová akce v Praze tohoto roku je za námi. Tisíce návštěvníků vstřebává nové zážitky a vjemy, organizátoři bilancují a již se začínají připravovat na další ročník. Ve střižnách televizní stanice SPORT 5, ale slovo Obzory stále rezonuje. Na festivalu vznikal pilotní díl k cyklu o osobnostech outdoorových sportů s názvem Obzory sportovních osobností.

Vzniká třináctidílné pásmo jednotlivých festivalových osobností, o kterých si myslíme, že mají profesionální a díky svým zkušenostem i lidský nadhled. Doufám, že se teď nikdo neurazí, ale ideou projektu bylo představit tyto osobnosti širší veřejnosti a nejenom té či oné komunitě,” říká producent projektu Michal Čech.

Nechtěli jsme to nějak čančat ani přikrášlovat, ani jsme to nechtěli dělat formou rozhovoru otázka / odpověď, prostě jsme je posadili, pustili kameru a nechali je mluvit. Vlastně jsme si připravili jen tři základní otázky a ostatní tak nějak vyplynulo a vázalo. Taky stopáž byla původně stanovena na 5 minut, ale nějak jsem nechtěl, a možná ani nešlo zasahovat do jejich myšlenkových pochodů, takže finální stopáž je u každého respondenta různá, u někoho pět a u jiného osm minut.

V cyklu se objeví mnoho zvučných jmen. Například bratři Švihálkové, Robin Kaleta, Zdeněk Kříž, Beton ski team a mnoho dalších… ”Vzhledem k zaměření televize i festivalu jsme neměli žádné síto, jak vybírat jednotlivé respondenty, všichni co měli na Obzorech nějakou přednášku jsou velké persony. Takže Petra Greifová vytipovala a následně oslovila tuším dvacítku osobností, no a ti co na to kývli, přišli do “studia”. Vlastně jedna podmínka byla. Ti co do toho chtěli jít, museli přinést ilustrační fotky nebo videa z dané expedice nebo z daného sportu. Přeci jen koukat pět, šest, sedm minut na mluvící hlavu není to pravé ořechové. To je vlastně další přidaná hodnota tohoto projektu, máme moc pěkné a někdy i unikátní obrázky.“

Natáčení probíhalo na festivalu za plného provozu. Muselo skloubit nejen časové možnosti všech osobností, Beton ski team přijel rovnou z letiště, Vojta Dvořák měl kromě svých přednášek na starost celý sál, ale i technické podmínky pro natáčení. “Je pravda, že další den jsem byl psychicky vyždímanej, protože každý z hostů je jiný a jinak reaguje. Já se snažil je dostat do takové polohy, abych ten rozhovor uvolnil, byl tam cítit kus každé té osoby a to je fakt záhul, ale jinak to byla legrace. To když Mára v první větě řekne, že je ferda maravenec a ve druhé, že je strašnej flákač, nebo Peggy začne rozhovor, že je tak trochu tajemná, nebo když se Robin Kaleta zamyslí a skoro dvě minuty mlčí.

Celý projekt Obzory se spustí v úterý 8. prosince tohoto roku jako pravidelný týdeník, navíc SPORT 5 nám umožnil nasadit pořady v premiéře a třech reprízách a ještě jsme si mohli stanovit jednotlivé časy vysílání, tak doufám, že stihneme pokrýt celou plejádu uživatelů. Premiéra pro fajnšmekry je vždy v úterý večer kolem deváté hodiny, středa dopoledne pro lazary, pro noční jezdce bude vyhrazena páteční půlnoc a pro neposedné dětičky před nedělním obědem bude poslední repríza kolem desáté. Navíc vždy po odvysílání jednotlivých cyklů spadne daný díl do archivu SPORT 5, kde ho bude moci kdokoli volně nasdílet, buď jako linky nebo formou embedovaného videa. Věřím, že se celý projekt bude líbit, že alespoň trochu naplní prvotní myšlenku a doufám, že se k nám dostanou nějaké pozitivní ale i negativní ohlasy,” uzavírá rozhovor Michal.

Vypadá to, že nejen návštěvníky festivalu čeká zajímavá televizní zima. Těšit se můžeme na osobnosti:

Karel Kříž – horský vůdce

Beton Ski Team – skialpinisté

Robin Kaleta – freerider

Mára Holeček – horolezec

Markéta Peggy Marvanová – extrémní cyklistka

Honza Pala – skialpinista

Vojta Dvořák – horský vůdce

Dan Polman – extrémní cyklista

Miki Knižka – horský vůdce, heliskier

Tomo a Palo Andrassy – extrémní kajakáři

Jiří a Ondřej Švihálkovi – skialpinisté

Petr Mazal – cestovatel, cyklista

Zdeněk Kříž – ultratrail běžec

televize SPORT 5

Stanice SPORT 5 přináší přímé přenosy, reportáže, zpravodajství, historické sestřihy a magazíny z širokého spektra sportovních odvětví. Televizní kanál zahájil vysílání 2. srpna 2008 a pro diváky je dostupný v síti pozemního digitálního vysílání (DVB-T) Regionální síti 8, která pokrývá všechna krajská města.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: