Ukázkový dubnový kamčatský heliski na vulkánech Viljučinskij (2173 m) a Mutnovskij (2322 m)

Ukázkový dubnový kamčatský heliski na vulkánech Viljučinskij (2173 m) a Mutnovskij (2322 m)

Výborné počasí začátkem dubna umožnilo absolvování krásného sobotního heliskiingu na vulkánech na jih od Avačinské zátoky. V sobotu 9. dubna 2016 se nás sešlo patnáct vybavených lavinovými ABS batohy u vrtulníku.

Na patnáct lyžařů a snowboardistů byli dva vůdci. Před tím, než se letělo, jsme si připomněli práci s lavinovými vyhledávači a byly probrány bezpečnostní pravidla pohybu kolem vrtulníku při nastupování a vystupování. Letělo se ze základny Sněžnaja dolina v údolí řeky Paratunka. Sněžnaja dolina má velkou výhodu v tom, že po celodenním heliski je možné se hned zrelaxovat v kaskádovitých termálních bazénech.

Během dne jsme měli deset letů jak z dávno vyhlaslého vulkánu Viljučinskij (2173 m), tak ze stále aktivitou hýřícího vulkánu Mutnovskij (2322 m), pod kterým je jediná kamčatská geotermální elektrárna. Sníh se během sjezdů dost měnil kvůli velkému převýšení a všechny jízdy byly vynikající.

Tatyana Dvortsova žije a pracuje v Petropavlovsku-Kamčatském. Její hlavní zimní zálibou je snowboard, kvůli kterému jezdí z Kamčatky i do Rakouska (Sport Gastein, Sölden, aj.) a Itálie (Livigno).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: