V létě místo skialpu skyrunning – soustředění na Slovensku v červenci 2015

V létě místo skialpu skyrunning – soustředění na Slovensku v červenci 2015

Začalo to nedávno, když mě česká asociace skyrunningu kontaktovala, zda bych se nechtěl zúčastnit nultého ročníku mistrovství světa v Itálii. Taková nabídka se neobjevuje každý den, a tak jsem rychle přehodnotil plány, kolo šlo trochu do pozadí a začal jsem hodně běhat. Po rozběhání v České republice jsem s taťkou vyrazil na soustředění na Slovensko.

Před odjezdem na Slovensko byl první větším závodem Salomon trail running cup Dolní Morava. Poté jsem začínal hledat spíše nějaký více skyrunningový závod a našel jsem Běh na Poludňový Grúň na Slovensku kde bylo 850 výškových metrů na čtyři kilometry. Přijeli jsme den předem a proběhli si celou trať. Trasa byla krásná, bohužel předtím pršelo, a proto jsme se dost pohybovali v bahně, takže se to dost smekalo. Závod jsem ve své kategorii vyhrál o 5 minut a v celkovém pořadí jsem byl pátý. Taťka skončil na čtvrtém místě a celkově desátý. A když už jsme z Vysokého Mýta vyjeli na Slovensko, pobyt jsme si prodloužili o naplánované soustředění.

První den jsme zamířili na nádherný vyhlídkový vrchol Baranec (2184 m). Počasí na běh byl dobré, ale vyhlídky žádné, neboť byla příšerná mlha. Baranec jsme si vyběhli dvakrát a nastoupali zhruba 2000 výškových metrů. Poté jsme odjeli na oběd, abychom se mohli odpoledne jet na kolo kolem Liptovské Mary. Na silničkách nám pořádně foukalo celých 70 kilometrů, ale přesto jsme měli průměrnou rychlost skoro 33 km/h. Večer nadšeně ukazujeme fotky z „vrcholu“ a zrada. Byli jsme akorát na kótě po vrcholem. Z toho jsme byli samozřejmě frustrovaní, takže jsme se okamžitě rozhodli, že na ten vrchol ještě během soustředění musíme vyběhnout.

Další den jsme poběhali po Nízkých Tatrách­ dvakrát Chopok a potom Ďumbier. Celkově to bylo asi 25 km a s převýšením 2650 metrů. Po volném dnu s odpočinkovou vyjížďkou na kole, koupáním v Maře a zchlazením v minerálním pramenu v Liptovském Jánu jsme se opět protáhli. Tentokrát s vrcholem Barance a řadou dalších jsme měli v nohách 35 kilometrů s převýšením 4000 metrů. Na poběhání v různě náročném terénu jsou Roháče parádní.

Čtvrtý den jsme si dali trénink na silničním kole – 140 km za krásného počasí. Během následujícího dne jsme se přesunuli do Vysokých Tater, kde si dvakrát si vybíháme Kriváň (2492 m). Na vrcholu byly šílené davy lidí, takže se na něm moc nezdržujeme. Odpočinkově  jedeme na kolo na Štrbské a Popradské pleso.

A na krásné ukončení soustředění jsme si dali Slavkovský štít a po přesunu do Tatranské Lomnice vylezli na Lomnický štít. Dva vrcholy na závěr byly výborným zakončením fantastického soustředění – 30 km s převýšením 3300m!

Jako příprava na nadcházející italské Youth Test Event ISF 2015 – Gran Sasso d’Italia bylo slovenské soustředění vynikající!

Podpora reprezentanta Česke republiky ve skyrunningu v kategorii junior Davida Nováka VTZ s.r.o. ,  CZSA, Helly Hansen, Sapa LPJ, Composit Airplanes spol. r.o., Český horolezecký svaz

Další fotografie ve FOTOGALERIE SKYRUNNING SOUSTŘEDĚNÍ NA SLOVENSKU ČERVENEC 2015

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: