WHISTLER ADVENTURE SCHOOL: staňte se profíkem (nejen) na sněhu!

WHISTLER ADVENTURE SCHOOL: staňte se profíkem (nejen) na sněhu!

Zimní sezóna v kanadských horách se skialpy nebo snowboardem na nohách… Zní to jako rajská hudba? Lavinové kurzy, outdoorová první pomoc, záchrana z ledovcové trhliny, plánování tras… Pořád jste s námi? Studium na Whistler Adventure School posune vaše dovednosti na novou úroveň, to vše v mezinárodním prostředí obklopeni úchvatnými horami Britské Kolumbie.

Jak strávit zimu smysluplně a na maximum?

Sledujete sklesle sněhové zpravodajství o stavu technického sněhu na našich sjezdovkách a raději byste se viděli, jak bezstarostně vykrajujete oblouky v kanadském prašanu? A co teprve pravidelné výpravy do skutečné horské divočiny, odkud se budete vracet bohatší o nové znalosti a zkušenosti? Nebo nezapomenutelné zážitky s přáteli z celého světa?

Studium na Whistler Adventure School (WAS) rozebere vaše dosavadní outdoorové zkušenosti na atomy a důkladně je prověří. Nebude to jednoduché, ale získáte kvalitní základ, na kterém se dá stavět. Po absolvování některého ze studijních programů budete mít slušně našlápnuto, abyste mohli rozjet kariéru v tom, co vás baví nejvíce a v čem jste dobří.

Legenda jménem Whistler-Blackcomb

Whistler je městečko v kanadské provincii Britská Kolumbie a zároveň součást největšího lyžařského střediska v severní Americe Whistler-Blackcomb. V roce 2010 se zde konala zimní olympiáda. Na nepřeberném množství sjezdovek a běžkařských tras si vychutnáte tradiční i méně tradiční disciplíny na lyžích či snowboardu – sjezdy, freeride, heli skiing, snowcat skiing a mnoho dalších. Vyzkoušeli jste už například snowcross nebo jízdu se psím spřežením? 

Ve středisku to žije i v létě, kdy zde funguje legendární bike park a nabízí se mnoho příležitostí třeba ke trekování nebo vodním sportům. Whistlerská atmosféra a životní styl patří zase do jiné kapitoly[NK1] …

Outdoorové studijní programy na WAS

Whistler Adventure School (WAS) nabízí akreditované studijní programy týkající se outdooru. Výstupem jsou mezinárodně uznávané certifikáty, které jsou skvělým odrazovým můstkem pro další vzdělávání nebo kariéru. Programy trvají 6, nebo 12 měsíců (některé probíhají v obou variantách) a skládají se ze série specializovaných kurzů. 

Co mají všechny studijní programy společné, je důraz na praxi a práci v malých skupinkách. Navíc jsou postaveny tak, abyste si měli možnost najít práci přímo ve Whistleru, něco si přivydělat a mít i nějaký volný čas, který budete moci trávit podle svého gusta. Součástí programů bývají i placené praxe. Níže si představíme dva programy, které se týkají právě zimy, a sice Ski & Snowboard Guide Training a Adventure Tourism Winter.

Whistler Adventure School (WAS) nabízí řadu zimních i letních studijních programů s outdoorovým zaměřením.
Whistler Adventure School (WAS) nabízí řadu zimních i letních studijních programů s outdoorovým zaměřením.

Jaké jsou požadavky?

Kurzy nejsou věkově omezeny a nemusíte ani studovat v Česku. Bude třeba doložit, že se domluvíte anglicky minimálně na úrovni B1, uhradit školné a vyřídit si potřebná víza. Jako student školy WAS máte možnost získat jak studijní, tak pracovní povolení. Dalším kritériem je zdravotní způsobilost (na začátku vyplníte lékařské prohlášení) a přiměřená fyzička. A hlavně se toho nebát…

TIP: Jak vypadá život studenta Whistler Adventure School? Jak se dá skloubit studium s prací a outdoorovými aktivitami? Přečti si rozhovor s Honzou Helánem, absolventem programů Ski & Snowboard Guide Training a Bike Guide Training.

Dotazy ráda zodpoví Petra Zezulková na [email protected]

Ski & Snowboard Guide Training

Tohle je program pro fajnšmekry. Jeden z několika mála v severní Americe, kde se instruktorské kurzy odehrávají v opravdové divočině. Vyžaduje tedy pokročilé zkušenosti na lyžích či prkně nejen na sjezdovce, ale i ve volném terénu a na výstupech. A samozřejmě přiměřenou fyzičku i psychickou odolnost. 

Program prověří a výrazně posune vaše outdoorové dovednosti v zimě. Budete drilovat lavinový výcvik. Je prakticky zaměřen na plánování tras, navigaci, předpovědi a bezpečný pohyb v horském terénu. Získáte relevantní zkušenosti s lanem, lezením, slaňováním, záchranou a samozáchranou z ledovcové trhliny. A užijete si i zimní kempování a výcvik v přežití.

Dalším velkým tematickým okruhem je práce s lidmi a praktické zkušenosti s vedením klientů. S tím souvisí i risk management a trocha psychologie. Tyto dovednosti se vám v budoucnu budou hodit při práci průvodce nebo v rámci přípravy na licenci horského vůdce UIAGM.

Po absolvování získáte akreditovaný diplom a certifikáty o absolvování lavinového výcviku AST (Avalanche Safety Level) na úrovni 1 a 2. Program trvá 6 měsíců a začíná vždy v listopadu.

V programu Ski and Snowboard Guide Training získáte zkušenosti s lanem, lezením, slaňováním, záchranou a samozáchranou z ledovcové trhliny.
V programu Ski and Snowboard Guide Training získáte zkušenosti s lanem, lezením, slaňováním, záchranou a samozáchranou z ledovcové trhliny.

Adventure Tourism Winter

Hledáte spíš kvalitní úvod do outdoorového průmyslu a zimní turistiky? V tomto programu získáte a upevníte základní dovednosti zaměřené na bezpečný pohyb v zimních horách, lyžování a snowboarding, vedení lidí a zimní přežití. Připraví vás na širokou škálu situací, které mohou v zimních horách nastat.

Součástí je lavinový výcvik ASL na úrovni 1 a kurz outdoorové první pomoci Wilderness First Responder. Kurz trvá 12 měsíců, nebo 6 měsíců ve zrychlené podobě. K dispozici je i letní obdoba s názvem Adventure Tourism Summer.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: