HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Eva Stříbrná

Eva Stříbrná

Eva Stříbrná se ke skialpinismu dostala poprvé v Kanadě v roce 2015 a od té doby se už od konce října chodí koukat na teploměr, kdy už bude konečně zima. Do Gruzie ji dovedla shoda jen málo uvěřitelných náhod v roce 2017, a od té doby se tam živí jako instruktorka snowboardingu a průvodkyně. Intenzivně se věnuje freeridu a skialpovým túrám ve známých i dosud neobjevených oblastech, stejně jako vysokohorské turistice a dalším horským aktivitám. Pro jakékoliv další informace, dotazy či nejasnosti kontaktujte prosím autorku článku na eva.stribrna.cz@gmail.com.

Články autora

Kde a jak začít na skialpech – Gruzie

Kde a jak začít na skialpech – Gruzie

Sakartvelo, jak zní v gruzínštině její název, je relativně malá země, avšak najdete v ní vše od moře, pouště, až po pětitisícové vrcholy. Pro Středoevropana je místní skialpový terén téměř nepředstavitelný, protože obsahuje doslova všechno – vysoké štíty, žlaby, lesy, extrémní sjezdy i začátečnické túry – a navíc je z větší části neprobádaný, nezmapovaný a neježděný.